DAN RUŽIČASTIH MAJICA 2021.

Posljednje srijede u veljači obilježavamo Dan ružičastih majica, kojim se na simboličan način želi skrenuti pozornost na problem sve učestalijega vršnjačkog nasilja u školama.

Iako se tijekom cijele školske godine na satovima razrednika, ali i u sklopu međupredmetne teme Građanskog odgoja i obrazovanja naglašava važnost međusobne tolerancije, uvažavanja i suzbijanja svakog oblika nasilja među djecom i mladima, Dan ružičastih majica odlična je prilika da se još jednom skrene pozornost na ovaj gorući problem.

I ove školske godine smo već tradicionalno obilježili Dan ružičastih majica, ali u skladu s trenutnom epidemiološkom situacijom. No, proveli smo neke nove aktivnosti, a fotografiranje po razredima nije izostalo. Osim službenih majica, na fotografijama možete vidjeti kreativne načine izražavanja učenika i djelatnika u ružičastom.

Tako su učenici naše škole zajedno sa svojim učiteljima i školskom pedagoginjom, razgovarali o toj temi, pogledali edukativne filmove, pisali poruke i dramatizirali situacije vezane uz nasilje.

Na poveznici pogledajte korisne savjete vezane za vršnjačko nasilje, kako se ponašati kada dođe do nasilja, te kako razlikovati sukob od nasilja.

STOP NASILJU

Poveznicu izradila: učiteljica Katarina Ćošković

U galeriji fotografija pogledajte kako je protekao i kako je obilježen Dan ružičastih majica...

Pjesmu napisala: Silvana Lulić, učiteljica

objavio: Marija Bošković   datum: 1. 3. 2021.