Erasmus+ Approaching Better Teaching

Virtualni projektni sastanak

Učitelji Josip Vranjković i Anita Lasić, voditelji Erasmus+ projekta Approaching Better Teaching i učenici naše škole uspješno su sudjelovali u virtualnom projektnom sastanku.

Učitelji Josip Vranjković i Anita Lasić, voditelji Erasmus+ projekta Approaching Better Teaching i učenici: Tonči Odak, Jasmina Đanić, Bariša Talijančić, Nina Zubčić, Iva Borić, Petra Prlac i Sara Tomaš uspješno su sudjelovali u virtualnom projektnom sastanku.

Dana 25., 27. i 28. svibnja 2021. održan je virtualni projektni sastanak s partnerima iz Švedske, Poljske i Mađarske. Sastanak je održan putem Microsoftove aplikacije Teams.

Tijekom uvodnog dijela, ravnatelji partnerskih škola i voditelji projekta su održali kratke pozdravne govore. Posebno nam se obratila ravnateljica švedske škole – koji su ujedno bili domaćini ovog sastanka. Prisjetimo se, u sklopu projekta, četiri učitelja i sedam učenika je trebalo otputovati u švedski Angelholm u partnersku Errarps školu i održati ovaj sastanak. Zbog pandemije Covid-19, sastanak je otkazan a donesena je odluka da se on ipak održi u virtualnom okruženju.

DAN 1

Prvi dan smo se posvetili predstavljanju projektnih timova I škola. Za to smo pripremili video uratke I prezentacije. Drugi dio je bio odrađen unutar tzv breakout soba gdje su učenici u međunarodnim timovima razgovarali o njima važnim temama. Čini se da je ovo posebno popularna aktivnost I da su se stvorila neka važna prijateljstva među učenicima.

Mađarska učiteljica je uz pomoć svojih učenika, održala ogledni sat čija je tema bila mađarska kultura, tradicija i gastronomija. Na kraju sata, održala je Kahoot kviz koji su učenici odigrali s oduševljenjem.

Dan smo završili društvenim aktivnostima. Švedski partneri su pripremili video uratke o švedskoj kulturnoj baštini, glazbi i gastronomiji.

DAN 2

Drugi dan smo započeli temom koja se provlači kao nit vodilja u našem projektu – gastronomija. Svi timovi su pripremili po nekoliko recepata popularnih, tradicijskih jela iz svoga kraja. Učenici su bili podijeljeni u međunarodne timove te razgovarali o svojim uratcima. Krajnji cilj i rezultat ove aktivnosti će biti kulinarski blog i digitalna međunarodna knjiga recepata.

Nakon toga, učenici su prezentirali svoje države, kulture i zanimljivosti koristeći PowerPoint prezentacije i video uratke. Aktivnost smo završili kvizovima i drugim oblicima provjere stečenog znanja.

Poljski partneri su održali lekciju kao primjer dobre prakse. Tema je bila poljska kultura, tradicija, poznate osobe iz poljske povijesti, umjetnosti i znanosti. Aktivnost je završena provjerom znanja koristeći razne digitalne alate.

Dan smo završili društvenim aktivnostima. Poljski partneri su pripremili video uratke o poljskoj kulturnoj baštini, glazbi i gastronomiji.

DAN 3

Zadnji dan našeg virtualnog projektnog sastanka započeo je prezentacijom skupnih uradaka naših učenika na temu gastronomije I tradicijskih recepata.

Učiteljica Anita Lasić je održala virtualni sat a tema je bila hrvatska kulturna baština, zanimljivosti o Hrvatskoj, gastronomija i poznati Hrvati.  Sat je započeo prikazivanjem video uratka koji su sastavili učenici naše škole koji su ujedno članovi Erasmus+ školskog tima. Nakon toga, zadala je učenicima da pomoću WebQuest upitnika, pronađu na internetu odgovore na postavljena pitanja vezana uz hrvatsku kulturnu baštinu i tradiciju.

Dan smo završili društvenim aktivnostima. Hrvatski I mađarski partneri su pripremili video uratke o vlastitoj kulturnoj baštini, glazbi i gastronomiji.

Tijekom ovog virtualnog sastanka, korišteni su razni digitalni alati i inovativne metode poučavanja čime je podignuta razina kvalitete poučavanja u našim školama te školski kurikul je obogaćen novim sadržajima. Koristili smo Microsfot Teams, Menitmeter, WordWall, LearningApps, Microsoft Forms, Google Forms, Power Point 365, Google slides, SameQuizy, Sway i Movie Maker.

Učenici su dobili prigodu upotrijebiti svoj engleski jezik u stvarnim situacijama, naučili su o kulturama država partnera te možda najvažnije, stekli nove prijatelje.

Zahvaljujemo učenicima bez kojih ne bi bilo moguće ostvariti ovaj virtualni sastanak. Pohvaljujemo ih za aktivno sudjelovanje i inicijativu koju su pokazali tijekom sastanka. Bravo!

Napisala: Anita Lasić

objavio: Marija Bošković   datum: 8. 6. 2021.