DAN KRAVATA - 18. listopada

Uz projekt Upoznajmo Hrvatsku kroz riječ, sliku, položaj i običaje obilježili smo i današnji dan DAN KRAVATA.

Ovaj mjesec se obilježava Dan kravate. Hrvatski sabor, 17. listopada 2008. godine, iskazao je kravati posebnu počast proglasivši Dan kravate koji se obilježava 18. listopada. Od tada se Dan kravate i službeno slavi u Hrvatskoj.

Naša škola provodi projekt Upoznajmo Hrvatsku kroz riječ, sliku položaj i običaje. Projekt provodi Vanja Selak, prof. uz suradnju ostalih razrednika razredne i predmetne nastave.

Cilj ovoga projekta jest upoznati kulturnu baštinu svoga kraja, obogaćivanje rječnika, upoznavanje s kulturom, jezikom, običajima i položajem određenoga mjesta kroz samostalno istraživanje učenika.

Aktivnosti uz Dan kravate:

• prikupljanje starih kravata;
  • pisanje literarnih radova na temu kravata;
  • pisanje novinarskih radova o porijeklu i važnosti kravata za Hrvate;
  • odabir najzanimljivije kravate;
  • crtanje kravata;
  • izložba svih radova na školskim panoima;
  • izrada kataloga (podlistak u ŠL Čiperko) - bit će navedeno podrijetlo prikupljene kravate, tko ju je donio; čija je i ostali podatci vezano uz nju);
  • radove objaviti na web stranici naše škole.

Izložba u našoj školi je otvorena i traje kroz mjesec listopad.

IZLOŽBA PRIKUPLJENIH KRAVATA

Za izložbu je prikupljeno 69 kravata koje su izložene u hodnicima škole.

IZLOŽBA LIKOVNIH RADOVA

Razredna i predmetna nastava izložila je svoje likovne radove.

Učiteljica Katarina Ćošković izradila je izložbu likovnih razreda u Bookcreatoru.

Učiteljica Silvana Lulić je objavila ovom prigodom i svoj autorski rad - pjesmu Kravata.

Radionica učenika petoga razreda:

Zahvaljujemo i našoj Magdi Majur, asistentici u nastavi, koja nam je pomogla u izlaganju svih radova.

objavio: Vanja Selak   datum: 18. 10. 2021.