NAJAVA I RADIONICE IZ HRVATSKOGA JEZIKA UZ OBILJEŽAVANJE MJESECA HRVATSKE KNJIGE

Mjesec hrvatske knjige

15. listopada - 15. studenoga

Mjesec hrvatske knjige održava se od 15. listopada do 15. studenog u okviru Godine čitanja, a u fokus manifestacije stavljeni su hrvatski autori, odnosno hrvatska knjiga. Tema glasi Hrvatski autori u Godini čitanja, a moto je Ajmo hrvati se s knjigom!

Riječ hrvati ima dvostruku konotaciju – asocira na hrvatsku književnost i na šaljiv način daje poticaj pojedincima da se uhvate ukoštac s knjigom i čitanjem, ukazujući na važnost čitanja i afirmacije hrvatske književnosti, objasnila je koordinatorica projekta Sara Džapo.

Više na: https://www.culturenet.hr/hr/mjesec-hrvatske-knjige-2021-171440/171440

U našoj se školi započelo obilježavati Mjesec hrvatske knjige početkom listopada. Nositelji projekta su knjižničarka Tanja Kuran Kržanić, prof. i učiteljica hrvatskoga jezika Vanja Selak, prof.

Cilj projekta jest razvijati čitalačke vještine i kritičko razmišljanje, uočiti važnost knjige i knjižnice za nastavu, učenje i cjeloživotno obrazovanje te upoznavanje online izvora informacija.

Svi su učenici dobili knjigu hrvatskoga autora za književno djelo za cjelovito čitanje.

AKTIVNOSTI IZ PREDMETA HRVATSKI JEZIK

Radionice za sve učenike predmetne nastave:

1. radionica

Predstavljanje knjiga hrvatskih autora (književni tekst za cjelovito čitanje):

- pp prezentacije,

- pisanje osvrta,

- pisanje intervjua s glavnim junacima,

- vijest u pet minuta,

- izrada stripa u pet slika;

- izrada plakata,

- krasnoslovi,

- poezija u slici - ilustracija pjesničkih slika.

2. radionica - literarni i novinarski radovi na temu:

Zašto čitamo?

Tko čita, (ne) skita.

Zašto čitamo? - radionica uz obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige

Svi će radovi biti izloženi na školskim panoima i objavljeni u školskome listu Čiperko.

Aktivnosti iz Hrvatskoga jezika - 4. razred

Učiteljica Katarina Ćošković je sa svojim četvrtašima odradila lektrinu radionicu PIZZA LEKTIRA (Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice)te sve radove izložila u Bookcreatoru.

objavio: Vanja Selak   datum: 21. 10. 2021.