MHK 2021.

''Hrvatski autori u Godini čitanja''

Mjesec hrvatske knjige (15. 10. - 15. 11.)

Mjesec hrvatske knjige ove se godine održava u okviru Godine čitanja, koja je proglašena na prijedlog Ministarstva kulture i medija s ciljem dodatne promocije knjige i čitanja.

Programski odbor Mjeseca hrvatske knjige 2021. na 1. sjednici, održanoj 14. travnja 2021. godine, odlučio je da se u fokus ovogodišnje manifestacije stave hrvatski autori odnosno hrvatska knjiga pa tema glasi Hrvatski autori u Godini čitanja, a moto Ajmo hrvati se s knjigom!

Nacionalni kviz za poticanje čitanja je natjecanje organizirano s ciljem da se potakne čitanje kod učenika od 5. do 8. razreda. Kviz se ostvaruje putem mreže narodnih i školskih knjižnica u Hrvatskoj. Tema ovogodišnjeg kviza  Šest autora traži čitatelja gdje su učenici uz online izvore informacija otkrili zanimljivosti o tri knjige, tri pisca, tri ilustratora i tri žanra.

(Danijela Pavlek: Knjiga recepata za pilotiranje kroz djetinjstvo (ilustracije Vanda Čižmek), Mladen Kopjar: Moj tata Indijanac (ilustracije Davor Pavelić), Ivana Adlešić Pervan: Učim letjeti, a nemam krila (ilustracije Branka Hollingsworth Nara)).

Knjižničarka Tanja Kuran Kržanić u školskoj knjižnici u periodu od 15. listopada do 22. listopada 2021. održala je nacionalni kviz na kojem su sudjelovali naši učenici petog (Luna Kržanić, Jadran Odak, Korina Kržanić, Hana Puljević i Ivan Vladimir), šestog (Tonči Odak, Laura Knezović, Jasmina Đanić i Iris Marjanović), sedmog (Marta Vodanović i Adem - Rejan Kapetanović) i osmog razreda (Sara Tomaš i Monika Lulić).

Naša učenica osmoga razreda Monika Lulić u potpunosti je točno riješila kviz i time se nalazi na popisu pobjednika koji dostavljamo u prilogu.

Čestitamo, Monika!

S obzirom na epidemiološke prilike, završna svečanost održala se s ograničenim brojem uzvanika, a pobjednici iz svake škole i svi zainteresirani pratili su javno izvlačenje nagrada putem YouTube kanala Knjižnica grada Zagreba, ali ime naše učenice Monike nije izvučeno. Bez obzira na nedostatak nagrade, naša učenica može biti ponosna na odličan uspjeh.

Osim nacionalnog kviza, učenici sedmoga i osmoga razreda sudjelovali su u školskom kvizu Hrvatski pisci koji im je priredila knjižničarka u sklopu radionice MMŠK, gdje su se susreli s pojedinim hrvatskim piscima i njihovim djelima.

Kvizu možete pristupiti i vi, potrebno je unijeti samo vaše ime, nadimak ili znak….

Sretno!smiley

HRVATSKI PISCI

Priloženi dokumenti:
NAC_KVIZ_POB_HRV_2021.pdf (45.47 KB)

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 12. 11. 2021.