MMŠK 2021.

Međunarodni mjesec školskih knjižnica

(15. listopada - 15. studenoga)

MMŠK godišnja je proslava školskih knjižnica diljem svijeta. Knjižničari na razne načine obilježavaju ovaj mjesec kako bi ukazali na važnost školskih knjižnica, knjižničarskih djelatnika i učenika koji ih čine izvrsnima!

Svake godine IASL (Međunarodno udruženje školskog knjižničara) odredi temu slavlja koja može poslužiti u obilježavanju Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica. Tema ISLM -a 2021. godine je „Bajke i narodne priče širom svijeta“. Temelji se na temi konferencije IASL -a 2021. “Bogata tapiserija prakse i istraživanja diljem svijeta”. Redak „Bilo jednom. . . ” gdje nas odmah sve vodi u čarobni svijet knjiga, kroz koji možemo zaviriti u živote vila, goblina, vještica itd.

Knjižničarka Tanja Kuran Kržanić u periodu između 15. listopada do 15. studenoga održala je niz predavanja učenicima nižih i viših razreda. Učenici nižih razreda upoznali su se s radom knjižnice s kojima je na kraju održan  i kviz. U četvrtom razredu održana je tematska radionica  Bajke od koje je uz pomoć knjižničarke nastala digitalna knjiga koju možete pročitati i prolistati u nastavku.

Digitlna knjiga ''Bajke''

Učenici viših razreda upoznali su se s informacijama u knjižnici i njihovim pretraživanjem. Naučili su pretraživati kataloge i uočili važnost kataloga u školskoj i ostalim knjižnicama. Nakon svake radionice i predavanja održan je kviz znanja.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 16. 11. 2021.