MEĐUNARODNI DAN DJEČJIH PRAVA - 20. studenoga

U ovom tjednu smo obilježili Međunarodni dan dječjih prava

Na priloženom linku pogledajte edukativnu knjigu koju su ilustrirali naši četvratši u okviru e-Twinning projekata.

Svake godine 20. studenog obilježavamo Međunarodni dan dječjih prava, koji ima za cilj promicati međunarodno zajedništvo, svijest o djeci diljem svijeta te bolju dobrobit djece.

Dječjim pravima štite se sve osobe mlađe od 18 godina. Označavaju ono što svako dijete treba imati ili smije učiniti. Svako dijete ima pravo na obrazovanje, zdravstvenu skrb, hranu, igru, zaštitu i još mnogo toga. Dječja prava svakomu djetetu trebaju osigurati mogućnost da ostvari sve svoje potencijale. Sva su prava povezana i jednako važna. Osim što nam prava pripadaju jer smo se s njima rodili, jednako je važno poštovati i tuđa prava.

Ove godine održavali smo pedagoške radionice, ilustrirali dječja prava, izradili edukativnu knjigu, gledali filmove itd.

Razrednici su na satima razrednika održavali radionice u okviru Festivala prava djece. Pedagoginja je s najmlađima u PŠ Drašnice održavala pedagoške radionice, a naši četvrtaši su sudjelovali u izradi edukativne knjige.

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 24. 11. 2021.