MEĐUNARODNI DAN DJEČJIH PRAVA

RADIONICA PETOGA RAZREDA UZ OBILJEŽAVANJE MEĐUNARODNOGA DANA DJEČJIH PRAVA

Učenici petoga razreda odradili su radionicu Dječja prava na satu razrednika u petak 26. studenoga. Nakon odgledanih edukativnih filmova, učenici su raspravljali o dječjim pravima. Osvijestili su da su dječja prava jako važna jer ih sva djeca u svijetu ne mogu ostvariti i svi se trebamo zalagati da se ona ostvare u cijelome svijetu. Učenički radovi koji su proizašli iz radionice izloženi su na panou u hodniku škole.

Kada se razgovaralo o dječjim obvezama, petaši su zaključili da svi od njih traže redovito učenje i obavljanje poslova u kući kao što je sređivanje sobe, usisavanje, postavljanje stola, pranje posuđa i bacanje smeća. Bili su iskreni pa su naglasili da često znaju i izbjegavati te "obveze" koliko god mogu. Ipak, najteža im je obveza redovito učenje i pisanje domaćih radova. Svjesni su da je to ujedno i njihovo pravo jer po Konvenciji o pravima djece SVAKO DIJETE IMA PRAVO NA OBRAZOVANJE.

objavio: Vanja Selak   datum: 29. 11. 2021.