CI-SDŽ

ENTER

KONFERENCIJA CENTRA IZVRSNOSTI SDŽ

Dana 10. i 11. prosinca 2021. u organizaciji Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije u Splitu je održana ENTER konferencija obrazovanja i povezanih industrija. Tema koferencije, koja se održavala u Spaladium areni paralelno na četiri pozornice, a mogla se pratiti u virtualnom okruženju, bila je budućnost obrazovanja. Dionici obrazovnog sustava predstavili su svoje projekte podijeljeni u četiri kategorije:

• Vještine budućnosti, izazovi sadašnjosti

• Inovativne metode učenja i poučavanja

• Projekti – alati za razvoj zajednice

• Učenički projekti koje vrijedi vidjeti

Osnovnu školu don Mihovila Pavlinovića zastupala je učiteljica Anita Lasić. Uz nju su bili učenici sedmoga razreda Luka Juraj Điković I Iva Borić. Oni su uspješno predstavili svoju školu, projekte koji se provide, a poseban naglasak je bio na provođenju učeničkih debata u Erasmus+ projektima. Učeničke debate su izvrstan alat za razvijanje kritičkog mišljenja što je tako potrebno u današnje vrijeme koje obiluje kontroverznim društvenim temama.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 13. 12. 2021.