Obavijest za roditelje/skrbnike
Model ukidanja samoizolacija u osnovnim i srednjim školama uz provođenje redovitog
dobrovoljnog samotestiranja učenika

Poštovani roditelji,

prema uputama MZO od ponedjeljka 14.2.2022. počinje mjera samotestiranja učenika. Provođenjem mjere samotestiranja ukinula bi se obveza samoizolacije učenika koji su bili u kontaktu s COVID pozitivnom osobom, a nemaju simptome bolesti.

Samotestiranje sa SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima je dobrovoljno i ​​besplatno i obavlja se jednom tjedno. Preporuka je da se učenici samotestiraju ponedjeljkom prije nastave (ili nedjeljom prije spavanja) te da razredniku/ci potom prijavite samo pozitivne rezultate testiranja.

Ukoliko ne želite da Vaše dijete provodi mjeru samotestiranja sa SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima, molimo Vas da ispunite obrazac/izjavu koju će Vaše dijete donijeti te ju potpisanu treba vratiti u ponedjeljak 14.2.2022. razredniku/ci. U tom slučaju, testovi koje ćemo dati djetetu, dijete treba vratiti u školu u ponedjeljak 14.2.2022. skupa s potpisanom izjavom, a Vaše dijete će ubuduće nakon eventualnog kontakta s COVID pozitivnom osobom morati u samoizolaciju.

Smatra se da roditelj pristaje na postupak samotestiranja djeteta ukoliko ne potpiše navedeni obrazac/izjavu.

Detalje oko dostave testova i izjava ćete dobiti od razrednika/ca.

Važno je naglasiti da prema uputama proizvođača nije uputno da učenici mlađi od 16 godina provode samotestiranje bez nadzora ili pomoći odraslih osoba.

U prilogu su upute Ministarstva znanosti i obrazovanja koje molimo da pročitate, bez obzira na Vašu odluku.

S poštovanjem,

ravnatelj Jakov Batinović, prof.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 10. 2. 2022.