COMENIUS MULTILATERARNO PARTNERSTVO 2011.

I ove se godine naša škola uključila u Comenius program pripremajući multilateralno partnerstvo s Kungsgardsskolan iz Angelholma u Švedskoj i Zespół Szkół Gimnazjum i Liceum iz mjesta  Dobrzejewice u Poljskoj.

Comenius multilateralno partnerstvo 2011.

Prije nekoliko mjeseci, nastavnik Miroslav Urlić je sudjelovao u pripremnoj posjeti u Poljskoj. Cilj tog posjeta je bio razraditi detalje partnerstva, podijeliti zadatke i pripremiti prijavu.

Rok za podnošenje prijave je bio 21. veljače 2011. Ista je pripremljena i podnesena Agenciji za mobilnost i programe EU. Zajedničkim snagama nastavnici Christian Rydberg, Anna Ewertovska, Elvin Smajić, Stefan Nilsson, Kasia  Madej-Borysiak, AnetaDobrzyńskai Anita Lasić su sastavili ovaj dokument. Do sredine ljeta ćemo saznati je li naša prijava prihvaćena ili ne.

Tema projekta je imaginarni svemirski brod pod imenom Santa Maria koji se ima otisnuti u svemir u potrazi za novim civilizacijama. Na brodu ima mjesta za 500 članova posade. Učenici će imati zadatak sastaviti posadu i kroz niz zadanih problema organizirati život na brodu. Za razliku od tradicionalnih metoda podučavanja, gdje učenici memoriraju činjenice koje su im prezentirane, važnost ovog projekta je u tome što učenici uče kroz rješavanje problema. Ti problemi predstavljaju teme iz raznih školskih predmeta, što ovom projektu daje transkurikularni karakter.  Suradnjom s učenicima i nastavnicima iz partnerskih škola, imat ćemo priliku naučiti više o njihovim kulturama, a to je jedan od temeljnih ciljeva Comeniusa.

Nastavnik Christian Rydberg je kreirao posebnu web stranicu na kojoj možete pronaći više podataka o projektu. Možete je pronaći na ovom linku https://sites.google.com/site/spaceshipsantamaria/

COMENIUS MULTILATERAL PARTNERSHIP 2011.

This year our school participated in the Comenius program preparing multilateral partnership with Kungsgardsskolan from Angelholm, Sweden and Szkół Zespół Gimnazjum Liceum, and from place Dobrzejewice in Poland.

Comenius multilateral partnership 2011.

A few months ago, our teacher Miroslav Urlić participated in the preparatory visit in Poland. The aim of the visit was to elaborate the details of the partnership, share tasks and prepare the application.
The deadline for submitting applications was 21st February 2011. It is prepared and submitted to the Agency for Mobility and EU Programmes. Teachers Christian Rydberg, Anna Ewertovska, Elvin Smajić, Stefan Nilsson, Kasia Madej-Borysiak, Aneta Dobrzyńska i Anita Lasić have compiled this document. By midsummer we'll find out if our application is accepted or not.
Theme of the project is an imaginary space ship named Santa Maria which is launched into the universe in search of new civilizations. On the ship there is room for 500 crew members. Students will have the task to put together a crew and through series of given problems organize the life on board. Unlike traditional methods of teaching, where students memorize presented facts, the importance of this project is that students learn through solving problems. These problems are the topics of various school subjects, which gives transcurricular character to this project. Cooperating with students and teachers from partner schools, we will have the opportunity to learn more about their cultures, and this is one of the fundamental objectives of Comenius.
Teacher Christian Rydberg has created a special web page where you can find more information about the project. You can find it on this link:

objavio: Administrator   datum: 23. 2. 2011.