e- Twinning projekt - Primjena različitih tehnika učenja

Projektna aktivnost - vršnjačko poučavanje u Tjednu mozga

Ove godine obilježava se 21. po redu Tjedan mozga te traje od 14. do 20. ožujka. Cilj tjedna mozga je upoznati odrasle i djecu s najsloženijim organom u tijelu – mozgom i njegovim funkcijama te ih potaknuti na usvajanje zdravih životnih navika.

Učenici 4. razreda, zajedno s učiteljicom Katarinom Ćošković i pedagoginjom Marijanom Dragobratović obilježili su Tjedan mozga. Tjedan mozga obilježen je u sklopu eTwinning projekta, u suradnji s Osnovnom školom Ivana Martinovića iz Štitara te Osnovnom školom Ante Starčevića iz Viljeva, a komunicirali smo putem ZOOM platforme.

Učenici su najprije poslušali predavanje doc. dr. sc. Ivane Pavlinac Dodig, dr.med. s Odsjeka za neuroznanost Medicinskog fakulteta Split na temu Neustrašivi mozak – neuroznanost straha. Saznali su od kojih se glavnih dijelova sastoji mozak, kako mozak upravlja emocijama, posebice ljutnjom te koje životinje imaju mozak najsličniji ljudskom.

Zatim su učenici škole iz Viljeva predstavili deset zanimljivosti o mozgu i nekoliko mozgalica koje su rješavali učenici iz drugih dviju škola.

Naši učenici su upitnikom ispitivali lateralnost mozga. Učenici su trebali odgovoriti na nekoliko pitanja kako bi saznali koja je polutka njihovog mozga dominantna.

Na kraju su učenici iz Štitara pokazali nekoliko vježbi koje su dobre za aktivaciju mozga (Brain gym) i dobro nas razgibali.

Kako je sve izgledalo pogledajte u VIDEU!!!

Uživali smo i stekli mnoga korisna znanja koja možemo nastaviti primjenjivati. Zahvala našim kolegicama i prijateljima iz partnerskih škola!

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 21. 3. 2022.