SUSRET S KNJIŽEVNICOM NADOM MIHOKOVIĆ KUMRIĆ

Danas je u našoj školi gostovala književnica Nada Mihoković-Kumrić.

Nada Mihoković-Kumrić rođena je 1951. godine u Novigradu Podravskom. Nakon završene gimnazije u Koprivnici diplomirala je na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu, a magistrirala pretkliničku eksperimentalnu farmakologiju na Medicinskom fakultetu u Zagrebu.

Nada Mihoković-Kumrić napisala je romane Lastin rep i Tko vjeruje u rode još koji su uvršteni u popis lektira za sedmi i četvrti razred. Svojim je dolaskom predstavila i ostala svoja djela.

Ovaj put je bila gost sedmome razredu. Na početku se predstavila na svoj neobičan način : 60 godina, dvostruka mama, 1 zet, farmaceutkinja, rodom iz Podravine, napisala 6 romana, 3 zbirke priča.

Zanimljivo je pričala o sebi, svojoj obitelji, svojoj Podravini. Teme za sva svoja djela uzima iz svoga života i to joj je uvijek inspiracija. Nastajanje knjige uspoređuje s košuljom koja ima dva lica - ono što je bilo straga ide naprijed i obratno ...

Vlasnica je ljekarne u Buševcu, gdje i radi. Živi u Velikoj Gorici.

Podatci o knjigama dostupni su na internetskoj stranici:

Phillip Pudelko izradio je plakat romana Lastin rep, a Ana Talijančić i Šimun Antičić-Lović izradili su strip romana. Književnica je bila oduševljena i učenici su joj darovali svoje radove.

Nada Mihoković-Kumrić ostavila je školskoj knjižnici zbirku priča UVIJEK NADA, dva romana MRAZOVAC i dva romana REP, ALI NE LASTIN (svojevrstan nastavak romana Lastin rep).

objavio: Vanja Selak   datum: 13. 4. 2011.