TERENSKA NASTAVA NIŽIH RAZREDA

U petak 6. svibnja 2011. organizirana je terenska nastava nižih razreda u Splitu.

U petak 6. svibnja 2011. godine učenici nižih razreda su otputovali na terensku nastavu u Split. Dolaskom u Split posjetili su Gradsko kazalište lutaka i pogledali lutkarsku predstavu Pinokio u izvođenju plesne skupine Vruća čokolada. Svi su bili oduševljeni.

Nakon predstave ručali su na splitskoj rivi te razgledavali štandove za proslavu sv. Duje.

Učenici su u pratnji svojih učitelja kao vodiča vidjeli i saznali nešto više o Dioklecijanovoj palači, o Crkvi sv. Duje, o Peristilu, kipu Grgura Ninskog.

Na ovakav način, kroz korelaciju predmeta hrvatskoga jezika, prirode i društva i tjelesnoga, učenici su saznali na "licu mjesta" nešto o svojoj Splitsko-dalmatinskoj županiji.

objavio: Vanja Selak   datum: 12. 5. 2011.