DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE - DAYS OF BREAD AND GRATITUDE FOR THE FRUITS OF THE EARTH

OŠ don Mihovila Pavlinovića obilježila Dane kruha ispred hotela Podgorka.

Obilježili smo Dane kruha 6. listopada 2011. ispred hotela Podgorka s početkom u 18 sati. Sve je započelo priredbom u kojoj su naši učenici pjevali i recitirali. Izmjenjivali su se Mia, Ivan, Lucija, Matija, Doris, Pamela, Domagoj, a sve to pod palicom prof. Marina.

Učenici iz UZ Kanata pripremili su i izložili svoje proizvode: biljke, jesensko voće iz našega kraja (šipci, rogači, mandarine, orasi, bademi, žižule, ...), radove od keramike, slike na platnu, ulje, ... Sve su to budno pratili voditelji sekcija nastavnici Miro, Klement, Josip.

Naši učenici i roditelji su donijeli za degustaciju kruhove, razne kolače. Stolovi su bili prepuni slastica. Bilo je za svakoga. Tome najviše možemo zahvaliti roditeljima, a i učiteljicama Editi i Nevenki koje su sve to držale pod kontrolom.

Pedagogina Nedita i knjižničarka Vanja pomagali su svima kome je to bilo potrebno kako bi sve prošlo u najboljem redu. Iako turista i nije bilo, sezona je gotova, dokazali su se mještani općine Podgore i napunili kasicu UZ Kanata.

Svima nam je drago bilo ponovno vidjeti našu bivšu nastavnicu Senku koja nas je s radošću posjetila, ali ovaj put kao gošća. Lijepo ju je bilo ponovno vidjeti...

Ovom se prilikom zahvaljujemo još jednom svim roditeljima koji su nam pripomogli u organizaciji Dana kruha, a i djelatnicima hotela Podgorka koji su nam uvijek bili pri ruci.

Novinarke: Gina i Stefani, učenice 6. razreda

objavio: Vanja Selak   datum: 7. 10. 2011.