Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

I ove su godine naši vrijedni učenici i djelatnici pripremili program kojim obilježavamo navedene blagdane, a sve u suradnji i za potrebe Turističke zajednice Podgore.

OBILJEŽAVANJE DANA KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

I ove je godine, već tradicionalno, OŠ don Mihovila Pavlinovića u Podgori prigodnim kulturno-umjetničkim programom obilježila Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje uz suradnju Turističke zajednice Podgora.
Učenička je zadruga Kanata sa svojim mentorima pripremila prodajnu izložbu svojih likovno-keramičarskih radova, maslinovoga ulja, ljekovitih  biljaka.
Uslijedio je kulturno-umjetnički program učenika OŠ don M. Pavlinovića u Podgori. Iskazala se folklorna sekcija, solo nastupi školskih pjevača, a sve je to popraćeno instrumentalnom pratnjom Mandolinskog orkestra glazbene škole iz Makarske.
Nakon prigodnog programa uslijedila je degustacija peciva, kolača, kruhova i jesenskih plodova koje su pripremili roditelji i učenici.
Nakon prve manifestacije u rujnu koja je upriličena za goste i mještane ovoga turističkoga mjesta, uslijedila je druga povodom Dana kruha. Na ovaj su način gosti upoznavali naš kraj i običaje, te veseloga lica pratili prigodni program. Podgorska je šetnica vrvjela turistima i mještanima. Učinilo nam se kao da se ljeto vratilo…

objavio: Administrator   datum: 6. 10. 2008.