Maslina je sva obrana...

Kad se male ruke slože, sve se može, sve se može...

BRANJE MASLINA I OBILJEŽAVANJE KANATE

U našoj se školi započelo s branjem maslina u ponedjeljak i utorak (27. i 28. 10.). Vrlo su brzo naši zadrugari, uz pomoć ostalih učenika, obrali 72 stabla. Ukupno je bilo oko 700 kg maslina.

U utorak su masline odnesene u uljaru u Igrane na preradu. Uz našega domara Danu, inače i direktora uljare, turnjanju su prisustvovali voditeljice zadruge Senka Nenadić i Renata Rako-Jašaragić, pedagoginja Ita Filipeti i većina zadrugara. Tamo su imali i priliku vidjeti način na koji se masline obrađuju.

Obradom smo dobili oko 115 litara ulja koje će se prodavati na prodajnim školskim izložbama tijekom školske godine, a manji dio kupiti će djelatnici škole. Novac zarađen od prodaje se usmjerava u investicije same zadruge i pomoć osmašima za ekskurziju.

Posao je dobro obavljen i to će se obilježiti KANATOM u četvrtak, 6. studenoga. Učenici će dobiti pojačanu marendu, osobito zadrugari, a djelatnici će kanatu obilježiti u zbornici prigodnim domjenkom.

Još je jedan veliki posao iza nas, a mnogi nas još čekaju. Nadamo se da će se i ostali obaviti na ovaj način. Svima čestitamo na dobro obavljenom poslu!

objavio: Administrator   datum: 5. 11. 2008.