AKTIVNOSTI UZ TJEDAN MOZGA

Pedagoške radionice uz Tjedan mozga

Tjedan mozga obilježen je i u našoj školi nizom aktivnosti koje je osmislila naša pedagoginja. Niži razredi matične škole i PŠ Igrane i Drašnice na svojim kreativnim radionicama razmišljali su o mozgu te su nas počastili prekrasnim radovima.

Pedagoginja je u nižim razredima održala i Brain-gym radionice koje su učenici s oduševljenjem  prihvatili. S Brain-gym projektom u našoj školi i dalje nastavljamo.

Viši razredi su na satima prirode i kemije također govorili o mozgu te su s nama podijelili svoja osebujna razmišljanja na ovu temu.

Šesti i sedmi razred su s pedagoginjom učili o mozgu i onome što mogu poduzeti kako bi ga održali što aktivnijim, te su naučeno provjerili kroz zabavni kviz „Tko želi biti milijunaš?“.

Najvažnije što smo naučili prenosimo i vama: Trebamo mozgu osigurati dovoljno kvalitetnog sna, kvalitetnu prehranu, te zaštitu od udaraca i štetnih sredstava. Najvažnije svojstvo mozga je njegova plastičnost što znači da je nevjerojatno prilagodljiv te da može stvarati bezbroj novih veza i ako ga vježbamo sve lakše i lakše učiti…

Učenički radovi:

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 18. 3. 2013.