TERENSKA NASTAVA ZA PETI I ŠESTI RAZRED FIELD CLASSES FOR FIFTH AND SIXTH GRADES

Razrednici petoga i šestoga razreda za svoje učenike organizirali terensku nastavu: Zadar - Nin.

Students of the fifth and sixth grades with their teachers-prof. Anita Lasić and prof. JosipVranjković visited Zadar and Nin where they held field classes.

Učenici petog i šestog razreda su sa svojim razrednicima prof. Anitom Lasić i prof. Josipom Vranjkovićem 22. ožujka 2013. posjetili Zadar i Nin u sklopu terenske nastave.

Tijekom terenske nastave posjetili su stari hrvatski kraljevski grad Nin i njegove znamenitosti te ninsku solanu. U solani su stekli vrijedna znanja o proizvodnji, distribuciji i vrijednosti soli, kako danas, tako i kroz dugu i bogatu povijest solane.

Poslije objeda uslijedilo je usavršavanje znanja o Zadru uz iscrpnu pomoć stručnog vodiča. Učenici su posjetili: Katedralu sv. Stošije, Nacionalnu biblioteku,  stalnu izložbu Zlato i srebro Zadra, Crkvu sv. Donata, te su prošetali trgom, brojnim ulicama i perivojima Zadra i tako se upoznali s bogatom povješću dalmatinskog grada. Na kraju nastave učenici su uživali u prirodnoj simfoniji morskih orgulja i  bojama instalacije Pozdrav Suncu.

objavio: Vanja Selak   datum: 19. 4. 2013.