SPORT - ŠKOLSKO PRVENSTVO U FLOORBALLU School Floorball Championships

Floorball - školsko prvenstvo

School Floorball Championships

Ove godine organizirali smo prvo prvenstvo škole u floorballu. To je švedski nacionalni sport koji je uključen i u redoviti program nastave TZK-a u Švedskoj. Naši prijatelji iz švedskog grada Angelhoolma darovali su nam cijelu opremu za taj sport i upoznali su nas s pravilima igre. Tako smo i mi počeli igrati floorball.

Floorball je vrsta hokeja koji se igra u sportskoj dvorani.  Razvijen je u 1970. u Švedskoj. Popularan je i u Češkoj, Danskoj, Estoniji, Finskoj, Latviji, Norveškoj i Švicarskoj.

Za naše su se prvenstvo prijavile 4 ekipe. Najboljom se pokazala ekipa Kutija i Teča - uglavnom učenici iz 6. razreda. Pobijedila je ekipa u sastavu Stjepan Iličić, Šimun Urlić, Nedo Urlić, Jure Ćošković, Ante Trumbić, Augustin Perković i Matija Barić. Razrednik Josip Vranjković im je predao zasluženi pehar. Čestitamo!

This year we have organized the first  School Championship in floorball. It is a Swedish national sport which is included in the regular program of PE classes in Sweden. Our friends from  Swedish city Angelhoolm gave us all the equipment for that sport and acquainted us with the rules of the game. So, we started playing floorball.
Floorball is a type of hockey played in the gym. It was developed in  1970 in Sweden. It is popular in the Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, Latvia, Norway and Switzerland. Team composed of  students from the 6th  and 5th grades  won:  Stjepan Iličić, Šimun Urlić, Nedo Urlić, Jure Ćošković, Ante Trumbić, Augustin Perković and Matija Barić. Teacher Josip Vranjković gave them a well deserved trophy. Congratulations!

objavio: Vanja Selak   datum: 19. 4. 2013.