UZ PROJEKT STOLJEĆE ŠEGRTA HLAPIĆA

Knjižničarka Vanja Selak započela projekt Stoljeće šegrta Hlapića u 2. i 4. razredu.

U ponedjeljak 23. rujna započeo je projekt Stoljeće šegrta Hlapića u našoj školi. Knjižničarka je održala radionice u 2. i 4. razredu. Učenici su se upoznali s projektom.

Spoznali su i osvijestili značenje riječi šegrt. Nabrojali su i njima poznate zanate, (tesar, bravar, tokar, kovač, postolar, mlinar, ribar, krojač, krznar, dimnjačar, frizer, slastičar, zidar, keramičar, staklar), iako ih u našim krajevima više i nema tako puno.

Na radionici su imali zadatak da oslikaju najdraži lik iz djela te da oslikaju po jedan dan putovanja kako bismo na kraju mogli stvoriti slikovnicu.

Izložbu likovnih radova postavljamo u školi 22. listopada uz obilježavanje Međunarodnoga dana školskih knjižničara.

Priloženi dokumenti:
PROJEKT_SKOLSKE_KNJIZNIC1.docx (15.64 KB)

objavio: Vanja Selak   datum: 25. 9. 2013.