SVJETSKI DAN TURIZMA

Obilježavanje Svjetskoga dana turizma

I ove godine se naša Škola aktivno uključila u obilježavanje Svjetskog dana turizma 27. rujna.

Ovogodišnje obilježavanje ovog datuma značajnog za gospodarstvo naše Općine uključivalo je ugošćivanje grupe turista iz Njemačke, točnije iz okolice Berlina. Njih 40 – ak, od kojih je dosta bivših prosvjetnih djelatnika, posjetilo je našu Školu. Kao pravi domaćini, proveli smo ih kroz Školu i školski okoliš, te ih upoznali s radom  škole i kurikulumskim aktivnostima. Naši vrijedni zadrugari su za tu priliku pokazali jedan dio aktivnosti. Ovaj put to je bilo filetiranje slanih inćuna. Naši gosti su mogli nazočiti toj aktvinosti, a kasnije su imali prigodu degustirati inćune i ostale slastice koje su pripremile školska kuharica Darka Grgurinović i spremačica Gordana Ćošković.

Nakon degustacije, naši gosti su imali prigodu pogledati jedan video sažetak naših uobičajenih manifestacija kojima obilježavamo Dane kruha, a sve u suradnji s Turističkom zajednicom Podgore u trajanju od 15 – ak minuta. Nakon toga, gosti su ravnatelju postavljali pitanja vezana za obrazovanje u i općenito za život u RH. Ravnatelj je gostima odgovarao uz nesebičnu pomoć prevoditelja g. Jure Mrsića, djelatnika hotela Podgorka, na čemu mu i ovim putem iskreno zahvaljujemo.

Zahvaljujući se u ime gostiju, g. Gisbert Graft je u ime udruge „Gesellschaft für Bürgerrecht und Menschenwürde“ našoj školi poklonio lijepu grafiku autora jednog od gostiju, g. Fidlera, na čemu mu je ravnatelj zahvalio.

U večernjim satima učenici naše škole, članovi UZ Kanata i školskog zbora, za naše goste su u taverni hotela Minerva priredili kulturno-zabavni program uz prezentacijski štand proizvoda Zadruge. Naši gosti su uživali u programu, a svoje zadovoljstvo su iskazali i kupovinom naših proizvoda na čemu im zahvaljujemo!

objavio: Jakov Batinović   datum: 27. 9. 2013.