NOĆ ISTRAŽIVAČA 2013.

Nastavnica Nada Zorkić povela je svoje učenike na manifestaciju Noć istraživača u Split u petak 27. rujna.

Nastavnica Nada Zorkić odvela je Mariju Rozić i Tea Babića, učenike osmoga razreda koji pohađaju dodatnu iz Fizike, na Noć istraživača u Split.

Kemičarka Marie Curie, fizičar Ruđer Bošković i Nikola Tesla posjetili su u petak navečer, i to na štulama, Split. Došli su na Noć istrživača - manifestacija koja se po prvi puta organizirala u Splitu (još i u Rijeci i u Zagrebu).

Na ovaj način Split je ušao u odabrano društvo 300 europskih gradova iz 35 europskih država u kojima se ova manifestacija održava već godinama. Marmontova ulica, Peškarija i Prokurative bile su pune znatiželjnih posjetitelja, ponajviše djece koji su se htjeli upoznati s radom splitskih znanstvenika.

Ova se manifestacija u Europi tradicionalno održava zadnjeg petka u rujnu. Posjetitelji su mogli sudjelovati u različitim eksperimentima, razgovarati sa znanstvenicima.

Naši su učenici pratili pokuse na sedam štandova i odgovarali su na postavljena pitanja. Točan odgovor je potvrđen pečatom. Na kraju su dobili i diplomu Mladi istraživači pa im na tome i čestitamo.

Cilj projekta je približiti istraživače javnosti i pokazati da oni nisu neki čudni ljudi zatvoreni u svojim laboratorijima, nego obični ljudi koji imaju različite interese poput svih ostalih, a uz to i zanimljiv i izazovan posao.

Glavni cilj projekta je pružiti široj javnosti priliku za upoznavanje mladih istaknutih istraživača koji aktivno provode istraživanja koja uključuju znanje i tehnologije u službi života i zdravlja.

Glavne poruke projekta Noć istraživača stavit će naglasak na važnost znanstvenog istraživanja u svakodnevnom životu i na uzbudljivost i zanimljivost znanstvenog života i profesije.

Pogledajte više o manifestaciji Noć istraživača 2013. na

URL: http://noc-istrazivaca.hr/#naslovnica

objavio: Vanja Selak   datum: 30. 9. 2013.