PROJEKT OD PLODA DO PROIZVODA

Branje maslina

Naša škola već godinama u sklopu UZ Kanata radi na projektu Od ploda do proizvoda. Sam naziv projekta uključuje sve ono čime se naša zadruga bavi. Kroz projekt učenici rade u masliniku tijekom cijele školske godine stječući neposredno znanja o samom procesu - od ploda do proizvoda. Nakon branja masline se obrađuju i kasnije pakiraju u boce i pripremaju za prodaju.

OD PLODA DO PROIZVODA:

Danas su učenici i djelatnici naše škole brali masline prva tri sata. Ove godine je bilo puno manje posla jer masline nisu rodile kao do sada. Ubrano je oko 300 kilograma maslina. Obrada (turnjanje) je zakazana za sutra u Uljari Igrane.

Od mnogih fotografija koje su nastale tijekom jutra, na samome početku izdvajamo umjetničke fotografije Gabrijele Šulenta.

Početak branja ...

objavio: Vanja Selak   datum: 7. 11. 2013.