PROJEKT KNJIŽNICE STOLJEĆE ŠEGRTA HLAPIĆA

Knjižničarka je organizirala terensku nastavu za razrednu nastavu i učenike petoga i šestoga razreda.

U petak 15. studenoga učenici naše škole su imali terensku nastavu u Splitu kako bismo obilježili Mjesec hrvatske knjige, a i završili projekt knjižnice Stoljeće šegrta Hlapića.

Knjižničarka Vanja Selak je organizirala nastavu u dva dijela.

U prvom dijelu smo posjetili Gradsku knjižnicu Marka Marulića i zahvaljujući knjižničarkama upoznali se s radom knjižnice i s ponudom koju ona nudi (posuđivanje i čuvanje knjiga, korištenje računala, čitanje knjiga, časopisa stripova, igranja, radionica, slušanje glazbe, gledanje filmova, ...).

Dječji odjel Gradske knjižnice Marka Marulića ima i svoju himnu koju možete poslušati na URL:  http://www.youtube.com/watch?v=dh1nV3Bhhol. Pjesma je to splitske grupe TBF Rižot s plodovima knjiga.

Učenici su se oduševili prostorom i uslugama knjižnice. Prostor je to u kojem bi svi rado provodili svoje slobodno vrijeme, a i učili ...

Drugi dio nastave je organiziran u kinu CineStar gdje smo gledali film Šegrt Hlapić. Time je projekt knjižnice Stoljeće šegrta Hlapića završen. Od učenika se očekuju pismeni radovi i izvješća.

Projektom knjižnice Stoljeće šegrta Hlapića obilježili smo Međunarodni dan školskih knjižnica (22.10.), Mjesec hrvatske knjige (15.10.-15.11.) i Dan hrvatskih knjižnica (11.11.).

Priloženi dokumenti:
TERENSKA_NASTAVA_U_SPLITU.pdf (51.98 KB)

objavio: Vanja Selak   datum: 18. 11. 2013.