PROJEKT ZDRAV ZA 5

U našoj je školi gostovala dr. med. Branka Jurčević Zidar s predavanjem Nula promila za učenike osmoga razreda.

U okviru Školskog preventivnog programa i Nacionalnog projekta  Zdrav za 5, te uz Mjesec borbe protiv ovisnosti  u našoj školi je gostovala dr. med. Branka Jurčević Zidar, epidemiologinja u Nastavnom zavodu za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije i predsjednica Županijskog povjerenstva za suzbijanje zlouporabe droga. Doktorica je učenicima osmog razreda održala predavanje Nula promila, u svrhu prevencije ispijanja alkohola kod mladih i alkoholizma. Osmaši su bili jako zainteresirani i puni pitanja.

O projektu Zdrav za 5

Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Ministarstvo zdravlja Republike Hrvatske i Ministarstvo zaštite okoliša i prirode Republike Hrvatske u želji da zajednički djeluju na području prevencije ovisnosti te podizanja razine javnozdravstvene svijesti kod djece osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, započeli su sa provedbom zajedničkog projekta po nazivom Zdrav za 5.

Projekt obuhvaća područja zlouporabe i ovisnosti o alkoholu i opojnim drogama, kocki/igrama na sreću te zaštitu okoliša.

Svrha Projekta:

• prevencija ovisnosti te promocija pro-socijalnog, preventivnog i zaštitnog djelovanja uz razvijanje socio-emocionalnih vještina kod djece i mladeži;

• podizanje razine svijesti o vlastitoj ulozi u očuvanju životne, školske i radne okoline;

• podizanje razine samosvijesti o odgovornosti u očuvanju vlastitog i tuđeg zdravlja i sigurnosti.

Ciljane skupine: učenici 8. razreda osnovnih škola, učenici prvog i drugog razreda srednjih škola.

Za idući tjedan najavljujemo nastavak ovog predavanja, ali iz perspektive policijskog službenika.

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 20. 1. 2014.