OBNOVLJENE UČIONICE

Obnovljene učionice u zgradi Matične škole

Tijekom ljetnih praznika za učenike na zgradi matične škole u Podgori obavljeni su značajni radovi. Prvi put nakon izgradnje škole 1969. godine izmijenjeni su prozori na 6 učionica, zatim dvoja ulazna vrata te 6 unutarnjih učioničkih drvenih vrata. Ne treba posebno isticati u kakvom su stanju bili izmijenjeni otvori. Pored ovih poslova, u dvije učionice je postavljen izravnavajući sloj estriha, u šest učionica su izmijenjeni umivaonici i prateća keramička podloga, a u pet učionica je postavljen laminat.

Radove su financirali Osnivač Županija Splitsko – dalmatinska i Općina Podgora, a izvođač radova je bila tvrtka „Kamen i keramika Perić“ d.o.o. iz Imotskog. Ovim putem se želim zahvaliti svima koji su omogućili da se ovi značajni radovi obave kvalitetno i na vrijeme. Zahvala u prvom redu ide pročelniku Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i šport  pri Županiji Splitsko – dalmatinskoj g. Zdravku Omrčenu, prof. kao i stručnoj savjetnici za poslove prosvjete gđi Slavki Antonić. Zatim, moja jednako velika zahvala ide načelniku Općine Podgora g. Anti Miličiću koji je, iako okružen teškoćama u poslovanju i naslijeđenim problemima Općine, pronašao snage i načina da u značajnoj mjeri pomogne u dovršetku ovih radova. Naša zahvala ide i izvođaču koji je krajnje korektno, kvaliteno i na vrijeme izveo sve ugovorene radove, kao i dodatne radove za kojima se ukazala potreba.

Ovom prilikom se također želim zahvaliti i istaknuti doprinos svih djelatnika Škole koji su po završetku godišnjih odmora, a prije početka nastave, prionuli poslu i dovršili one radove koji nisu bili obuhvaćeni ugovorom o obnavljanju učionica – bojanje pojedinih prostora, prenošenje namještaja i organizacija rasporeda rada pojedinih predmeta, završenja čišćenja, uređenja i ostalo.

Vjerujem kako smo ovim uređenjem podigli kvalitetu uvjeta za izvođenje nastave u našoj Školi. Nadam se kako ćemo u bliskoj budućnosti na isti način dovršiti izmjenu ostatka otvora koji su u jako lošem stanju.

Pogledajte fotografije prije i nakon obnove.

objavio: Jakov Batinović   datum: 19. 9. 2014.