MJESEC HRVATSKE KNJIGE OD 15. 10. DO 15. 11. 2014. GODINE

Tijekom Mjeseca hrvatske knjige knjižničarka Tanja Kuran  održala je nastavu u svim razredima matične i područnih škola, a s učenicima nižih razreda organizirala je i radionice.

Tijekom Mjeseca hrvatske knjige koji se obilježava od 15. listopada do 15. studenoga knjižničarka Tanja Kuran  održala je nastavu u svim razredima matične i područnih škola.  Teme predavanja bile su prilagođene uzrastu učenika. Učenici nižih razreda upoznali su s školskom knjižnicom, različitim izvorima znanja i čemu oni služe. Učenici viših razreda upoznali su se s organizacijom i poslovanjem  školske knjižnice, pravilnim citiranjem literature, samostalnim pronalaženjem informacija, on-line katalozima , sustavom i ulogama pojedinih vrsta knjižnica.

Središnja tema Mjeseca hrvatske knjige  ove je godine posvećena LJUBAVI. Knjižničarka je s učenicima nižih razreda organizirala radionice izrade straničnika na tu temu.

objavio: Tanja Kuran   datum: 13. 11. 2014.