Knjižničarka: Tanja Kuran Kržanić, prof.geog. i dipl.knjiž.

e-mail: knjiznica1podgora@gmail.com

Telefon: 021/603-945

Radno vrijeme knjižnice s učenicima:

OD PONEDJELJAK  DO  PETKA

7.00h - 13.00h

Knjiga se može zadržati petnaest dana

PRAVILA POSUDBE

(prema Pravilniku o radu školske knjižnice OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora)

Korisnici školske knjižnice su učenici, učitelji, stručni suradnici i ostali djelatnici škole.

Upis u školsku knjižnicu je besplatan.

U školskoj knjižnici može se posuditi jedna knjiga na vrijeme od deset dana u iznimnim slučajevima najviše dvije knjige o čemu odlučuje školski knjižničar.

Korisnici knjižnice moraju pravovremeno vratiti posuđene knjige te su dužni čuvati knjižnu građu od svakog oštećenja (ne smiju trgati listove, podcrtavati dijelove knjige, izrezivati slike, savijati listove itd.). Ako se utvrdi da je korisnik jako oštetio knjigu za vrijeme posudbe ili je knjigu izgubio, dužan je kupiti istu knjigu u zamjenu za oštećenu, a ukoliko je ne uspije nabaviti, dužan je kupiti drugu knjigu koja je knjižnici potrebna u visini cijene oštećene knjige.

Referentna zbirka (enciklopedije, priručnici, rječnici, leksikoni, atlasi, gramatike)i AV građa (CD-ovi, videokasete i dr.) ne mogu se posuditi izvan prostora knjižnice, već se njima može koristi u čitaonici u radno vrijeme knjižnice. Iznimno ih mogu posuditi učitelji i stručni suradnici ako im je potrebno za realizaciju nastave.

U prostoru knjižnice borave samo korisnici i pri tome u knjižnici mora vladati red i mir.

Prije početka Ijetnih praznika korisnici su dužni sve posuđene knjige vratiti u knjižnicu.

« Prosinac 2017 »