Ovogodišnji Svjetski dan mentalnog zdravlja koji se obilježava 10. listopada ima za temu Zdravlje na radnom mjestu (Mental Health at Work), kojom se pokušava naglasiti vitalna povezanost između mentalnog zdravlja i radnog mjesta. Sigurno i zdravo radno okruženje pridonosi mentalnom zdravlju kao zaštitni čimbenik. Nezdravi radni uvjeti koji uključuju stigmu, diskriminaciju i uznemiravanje posve sigurno predstavljaju rizike za mentalno zdravlje, smanjuju kvalitetu života te posljedično radnu produktivnost. Kako bi se prevenirali rizici i osigurala potpora i zaštita mentalnog zdravlja na radnom mjestu nužna je hitna akcija za gotovo 60% zaposlene svjetske populacije.

U našoj školi također obilježavamo Dan mentalnog zdravlja, ali radom s učenicima. Pedagoginja će održati radionicu na temu mentalnog zdravlja s učenicima 7. razreda. Ideja za radionicu je nastala na mobilnosti u Portugalu te je u pripravi za radionicu pedagoginja pokušala objediniti inovativne metode poučavanja i digitalne obrazovne alate koje je naučila.

Na našem plakatu možete pronaći načine na koje možete čuvati mentalno zdravlje.

Marijana Dragobratović, prof., pedagoginja