MEĐUOPĆINSKA SMOTRA LIDRANO 2020.

U Glazbenoj školi održano

Lidrano 2020. - međuopćinska razina

U petak 13. veljače u Dvorani Arte u Makarskoj održano je Lidrano 2020. - međuopćinska razina.

Lidrano 2020. (međuopćinska razina)

POVJERENSTVO: Ivna Talaja - član (RMR-novinar), Marino Srzić – (Gradska knjižnica Makarska), Sandra Glavina – član (OŠ oca Petra Perice, Makarska), Gordana Slaviček Zovko – član (OŠ Stjepana Ivičevića, Makarska), Ivana Pavić Visković – član (OŠ Bariše Granića Meštra, Baška Voda), Vanja Sokol – član (OŠ dr Franje Tuđmana, Brela), Brigita Mravičić – član (OŠ Tučepi, Tučepi), Marina Longin – član (OŠ Gradac, Gradac) i Vanja Selak – predsjednica Povjerenstva (OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora)

Na Smotri su sudjelovale sve škole s područja Makarske rivijere od Gradca, Podgore, Tučepa, do Makarske, Baške Vode i Brela s 28 literarnih radova, 10 novinarski, 7 skupnih i 13 pojedinačnih nastupa. Dva školska lista (Čiperko, Podgora i Vrutak, Tučepi) poslana su izravno na županijsku razinu.

REZULTATI SMOTRE LIDRANO 2020.

LITERARNO STVARALAŠTVO

- Roko Điković, 6. razred: Imam pravo (mentorica Vanja Selak, OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora)
- Klara Šumelj, 6. razred: Moje malo misto u lito (mentorica Grozdana Vodanović, OŠ Tučepi, Tučepi)
- Alina Carević, 7. razred: Tko sam ja? (mentorica Gorana Babić, OŠ oca Petra Perice, Makarska)
- Nina Perić, 8. razred: Vukovarskim ulicama s mislima na Domovinski rat (mentorica Dragica Ivanda, OŠ Stjepana Ivičevića, Makarska)
- Lara Sokol, 6. razred: Borba vjetrova (mentorica Gorana Babić, OŠ dr. Franje Tuđmana, Brela)
- Tomo Šulenta, 8. razred: Život bez mora (mentorica Vanja Selak, OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora)
- Paulina Filipović, 7. razred: Napast zvana brat (mentorica Vanja Sokol, OŠ dr. Franje Tuđmana, Brela)
- Adrian Dujam Jakir, 6. razred: Viteška priča (mentorica Gorana Babić, OŠ dr. Franje Tuđmana, Brela)
- Tomislav Oberan, 5. razred: Pero s problemom (mentorica Svjetlana Mottl, OŠ Gradac, Gradac)
- Jakov Sisarić, 3. razred: Listopad (mentorica Lara Kuluz, OŠ Stjepana Ivičevića, Makarska)

NOVINARSKO STVARALAŠTVO – SAMOSTALNI RADOVI

- Marina Marinović, 8. razred: Netolerancija (mentorica Vanja Selak, OŠ don Mihovila Pavlinovića, Makarska)
- Tomo Šulenta, 8. razred: Što muči tinejdžere? (mentorica Vanja Selak, OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora)
- Matilda Rosa Eder, 8. razred: Nikola Tesla – znanstvenik i izumitelj (mentorica Dragiva Ivanda, OŠ Stjepana Ivičevića, Makarska)
- Duje Lovreta, 7. razred: Dan bez interneta (mentorica Gorana Babić, OŠ oca Petra Perice, Makarska)
- Leonarda Martinović, 7. razred: Intervju s Brunhildom (mentorica Gorana Babić, OŠ oca Petra Perice, Makarska)
- Mateo Vuković, 7. razred: Razgovor s Perom Vragecom (mentorica Gorana Babić, OŠ oca Petra Perice, Makarska)
- Leona Tafra, 8. razred: Teško ozračje (mentorica Marina Srhoj, OŠ oca Petra Perice, Makarska)
- Pavla Carević, 7. razred: Utopljeni u društvo koje za njih ne mari (mentorica Vanja Sokol, OŠ dr. Franje Tuđmana, Brela)
- Lukrecia Šodan, 7. razred: Da nisam to što jesam, bio bih onaj koji nisam (mentorica Vanja Sokol, OŠ dr. Franje Tuđmana, Brela)
- Lucija Šošić, 6. razred: Čarobni Gardaland i Sirmione (mentorica Gorana Babić, OŠ dr. Franje Tuđmana, Brela

NOVINARSKO STVARALAŠTVO – ŠKOLSKI LISTOVI

- Čiperko (mentorica Vanja Selak, OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora)
- Vrutak (mentorica Marina Šimić, OŠ Tučepi, Tučepi)

DRAMSKI IZRAZ – POJEDINAČNI NASTUPI

- Lucijana Bradarić-Šljujo, 2. razred: Suknje napadaju – Maja Flego (mentorica Ružica Radalj, OŠ Bariše Granića Meštra, Baška Voda)
- Nedjeljko Mravičić, 7. razred: Jedan moj okršaj s moren (mentorica Grozdana Vodanović, OŠ Tučepi, Tučepi)
- Dora Roso, 7. razred: Cvijeće je crveno – Harry Chapin (mentorica Gorana Babić, OŠ oca Petra Perice, Makarska)

DRAMSKI IZRAZ – SKUPNI NASTUPI

- Sad i koračat znam (mentor Ivo Selak, OŠ Stjepana Ivičevića, Makarska)
- Ovisna (pantomima) – (mentorica Svjetlana Mottl, OŠ Gradac, Gradac)

Mladi literati i novinari

Dramski izraz - pojedinačni nastup

Dramski izraz - skupni nastupi

Okrugli stol

Županijska smotra Lidrano se održava 12. ožujka 2020. u HNK Split. Svi se radovi i prijave moraju se dostaviti do 24. veljače 2020. do 12 sati u OŠ Gripe.

Državna smotra se održava od 20. do 24. travnja 2020.

objavio: Vanja Selak   datum: 14. 2. 2020.