BOŽIĆNA PRIREDBA

Ove godine smo vas pozvali u našu školu kako biste s nama doživjeli blagdanski ugođaj uz Božićnu priredbu.

U ovo božićno vrijeme često smo opterećeni svim i svačim. Lako zaboravljamo da naše male geste mogu snažno utjecati na raspoloženje ljudi oko nas.

Sama spoznaja o moći naših dobrih djela i riječi može nas potaknuti da usporimo i razmislimo. Uljepšajmo sebi i drugima dan.

Dovoljno je nasmiješiti se drugima, pridržati vrata, izraziti zahvalnost, lijepo pozdraviti.

Čin dobrote znači učiniti nešto lijepo za nekoga, a da se to od nas ne traži jer dobro se dobrim vraća.

Božićnu priredbu vodile su učenice Nina Zubčić, Veronika Lulić i Doris Lucijetić.

1. Školski zbor i Oj, pastiri

2. Kada na adventskom vijencu dogori zadnja svijeća, dolazi Božić. U srcu nam je radost i sreća. Dramska skupina izvodi igrokaz Božićne jaslice.

3. Raj se otvorio, anđeo prozborio - ovu tradicijsku pjesmu pjevaju učenici drugoga razreda.

4. Matej Džalto i Vice Vela, učenici trećega razreda, recitiraju pjesmu Božić.

5. Sretan Božić nam ovaj put žele učenici trećega razreda.

6. Irma Kržanić i Nikol Biočić, učenice petoga razreda, govore svoje stihove uz Božić.

7. Pjesmu Sretan Božić, narode moj pjeva Luna Kržanić, učenica sedmoga razreda, i školski zbor.

8. Svoje samostalne literarne radove o nadolazećim blagdanima govore učenici petoga razreda – Klara Ujdur, Rita Cvitanović i Marko Vela.

9. Školski zbor pojačan s našim najmlađim učenicima izvode pjesmu Zvončići.

10. O Božiću su pisali i naši šestaši Tea Džalto, Gita Vodanović, Tara Vranješ i Tin Sumić.

11. Plesna skupin aplešu uz pjesmu Shivers.

12. Pjesmu Feliz Navidad izvodi školski zbor i na saksofonu Jere Lendić, učenik šestoga razreda.

PŠ Drašnice

PŠ Igrane

PŠ Živogošće

Nadamo se da ste podijelili svoj osmijeh s drugima, razveselili svoja srca i uživali u slikama i zvucima Božića i nadolazećih blagdana.

Budite uvijek otvorena srca i spremni na odricanja kako bi svima bilo bolje. Nikada ne zaboravite na moć jednostavnih činova ljubaznosti.

Nazovite prijatelja, posjetite rodbinu, uputite nekome kompliment, nasmijte nekoga i recite mu da ste ponosni na nj, budite ljubazni i strpljivi, volontirajte i donirajte, saslušajte i pomozite – sve su to mali znakovi pažnje kojima se pokreće lanac dobrote.

Pronađite sreću u sebi i dijelite je svima oko sebe!

Sretan vam Božić i uspješna nova 2024. godina od svih učenika, učitelja i djelatnika naše škole!

objavio: Vanja Selak Tanja Kuran Kržanić   datum: 23. 12. 2023.