SVJETSKI DAN POEZIJE

OBILJEŽILI SMO SVJETSKI DAN POEZIJE

Dana 15. ožujka 2024. knjižničarka Tanja Kuran Kržanić, prof. održala je radionicu s učenicima PŠ Živogošće povodom obilježavanja Svjetskog dana poezije ( 21. ožujka 2024.). Svi učenici su dobili QR kod.  Zadatak je bio da uz pomoć tableta ili mobitela otkriju što se nalazi iza QR koda, a kojeg su ga mogli očitati samo dva puta. Na ovaj način postavljen im je izazov da u što kraće vrijeme memoriraju više podataka koji se nalaze u QR kodu. Za izradu zadataka korištena je zbirka pjesama Vol za volanom Gustava Krkleca.

Drugi dio zadatka je bio slikovno prikazati svoju pjesmu, a s obzirom da se u pjesmama samo spominju likovi pozadinu su sami morali osmisliti. Nakon likovne radionice svaki učenik je citirao pjesmu i prezentirao svoj rad ostalim učenicima.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 25. 3. 2024.