MEĐUNARODNI DAN BROJA DJEČJE KNJIGE

MEĐUNARODNI DAN DJEČJE KNJIGE

Svake godine 2. travnja, na dan rođenja književnika Hansa Christiana Andersena, slavi se Međunarodni dan dječje knjige kako bi se naglasila važnost knjige za djecu u njihovu odrastanju. Ove godine poruka svoj djeci svijeta glasi Preko mora na krilima mašte koju je napisala poznata japanska književnica Eiko Kadono, dobitnica Nagrade H. C. Anderesn za 2018. godinu.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana dječje knjige knjižničarka Tanja Kuran Kržanić organizirala 26. ožujka 2024. čitanje prigodnih književnih tekstova učenicima prvoga razreda nakon kojeg su imali kviz. Učenici su se upoznali i s književnim djelima koja ima omogućavaju interakciju putem virtualne stvarnosti, što im se najviše svidjelo.

Temeljna je namjera obilježavanja ovoga dana ukazivanje na važnost knjige te poticanje i razvijanje ljubavi prema čitanju, kako među djecom tako i među odraslima.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 27. 3. 2024.