UPISI U PRVI RAZRED OŠ 2024./2025.

Važna obavijest za roditelje predškolaca

Od travnja 2024. u ambulanti školske medicine (Dom zdravlja, Makarska) obavljaju se sistematski pregledi za upis u prvi razred osnovne škole 2024./25..

Molimo sve roditelje školskih obveznika da naruče djecu na pregled putem aplikacije Terminko na priloženoj poveznici:

na kojoj odabiru uslugu "sistematski pregled za upis u prvi razred osnovne škole 24./25."

Potrebno je:
1. Zakazati termin preko ove aplikacije

2. Donijeti zdravstvenu iskaznicu i iskaznicu cijepljenja vašeg djeteta
3. Donijeti medicinsku dokumentaciju, ukoliko je dijete ima zbog kroničnih bolesti ili teškoća u razvoju

Ukoliko se ne uspijete naručiti putem aplikacije Terminko to možete učiniti na još dva načina:

1. telefonom - 021/612-095 (Ponedjeljak i četvrtak: popodnevna smjena. Utorak, srijeda i petak: jutarnja smjena.) Nazovete pa Vam ponudimo termin.
  2. e-mailom - poslati poruku na neven.petar.budic@nzjz-split.hr te Vam ponudimo termin.

UPUTE O DOLASKU U AMBULANTU:
Na pregled u školsku ambulantu dolazite u točno zakazan termin. U slučaju da ste spriječeni doći s djetetom na izabrani termin, isti možete otkazati putem aplikacije ili pak nas nazovete na 612-095 (ponedjeljkom i četvrtkom - popodnevna smjena te utorkom, srijedom i petkom - jutarnja smjena).

VAĐENJE KRVI

Laboratorij radno vrijeme: 07:30-09:00 od ponedjeljka do petka

Uputnica za vađenje krvi za vaše dijete će se nalaziti u našem laboratoriju u Makarskoj.   Potrebno je da do samog datuma sistematskog pregleda istu izvadite (2-3 dana prije samog termina kod nas). Mi ćemo predignuti nalaze na datum dogovorenog sistematskog pregleda tako da je sva medicinska dokumentacija kompletirana kada dođete kod nas.

Ako želite krv možete vaditi i privatno samo ćete u toj situaciji donijeti nalaze sa sobom na sistematski pregled.

Pretrage krvi - KKS (kompletna krvna slika) + kolesterol

Pretrage urina -  potrebno je sa sobom ponijeti od kuće i uzorak mokraće. Nakon obavljene higijene spolovila potrebno je "uhvatiti" prvi jutarnji urin, srednji mlaz te ga ponijeti sa sobom u laboratorij.

Po obavljenom pregledu, ukoliko je dijete zdravo i nema kontraindikacija, biti će cijepljeno protiv dječje paralize ili ospica, rubeole i zaušnjaka (IPV ili MPR).

dr.med.Luca Ivanda Spec.šk.med

Neven Petar Budić bacc.med.tech.

Služba za školsku i sveučilišnu medicinu

Ispostava Makarska, Stjepana Ivičevića 2

objavio: Marijana Dragobratović   datum: 10. 4. 2024.