DANI KRUHA I DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE - RADIONICA

Dani kruha i dani zahvalnosti za plodove zemlje

„U svakodnevnom životu  teško prepoznajemo da primamo puno više nego što dajemo i da samo uz zahvalnost život postaje bogatim.“

Dietrich Bonhoeffer

U mjesecu listopadu već se tradicionalno obilježavaju Dani kruha i dani zahvalnosti za plodove zemlje. Vrijeme je to kada pokazujemo kako smo svjesni da je kruh čovjekova potreba od pamtivijeka, samim  time i simbol života.

Kruh ujedinjuje rad ruku ratara, mlinara, pekara, trgovca... sve to sa samo jednim ciljem "donošenja kruha na stol". Simbol zajedništva ostvarujemo dalje za stolom u zajedničkom objedu obitelji, s prijateljima, poznanicima. Kruh tako tvori savršen krug.

Izrazimo stoga zahvalnost na svim dobrima koja nam se prostiru na našim stolovima i ljudima koji sudjeluju u procesu proizvodnje bilo koje hrane.

objavio: Tanja Kuran   datum: 12. 10. 2015.