MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2015. - KVIZ

Nacionalni kviz za poticanje čitanja

''PUTOVANJA DO ZNANJA''

Svake godine od 15. listopada do 15. studenog obilježava se Mjesec hrvatske knjige. U školskoj knjižnici učenici osmog razreda (Nikolina Jozić, Augustin Perković, Josip Iličić, Matija Barić, Lucija Urlić, Margareta Letica), zajedno s knjižničarkom Tanjom Kuran Kržanić, započeli su obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige sudjelovanjem u on-line Nacionalnom kvizu poticanje čitanja.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja , u organizaciji Knjižnica grada Zagreba - Hrvatskog centra za dječju knjigu i Odjela za djecu i mladež Gradske knjižnice s Mediotekom, provodi se u Hrvatskoj putem mreže narodnih i školskih  knjižnica u Mjesecu hrvatske knjige 2015. Ovogodišnji kviz  naziva PUTOVANJA DO ZNANJA vezan je uz Međunarodnu godinu svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu.

Izvlačenje pobjednika će biti organizirano krajem listopada 2015. u Hrvatskom centru za dječju knjigu, tijekom Mjeseca hrvatske knjige. Iz svake narodne i školske knjižnice izvlači se jedan pobjednik. Obavijesti o pobjednicima bit će objavljene početkom studenoga na web adresi:  http://www.kgz.hr/?id=1621 . Završna svečanost održat će se u četvrtak, 12.11.2015. u 12 sati, u Kinu Europa, Varšavska 3, u Zagrebu.

Osim Nacionalnog kviza poticanja čitanja u ''Mjesecu hrvatske knjige'' učenicima će se od prvog do osmog razreda održati predavanja/radionice u matičnoj i u područnim školama. Nakon toga učenici će u pratnji knjižničarke i razrednika posjetiti Gradsku knjižnicu Marka Marulića i  Gradsko kazalište mladih u Splitu.

Priloženi dokumenti:
plakat_kviz_2015.pdf (1.29 MB)

objavio: Tanja Kuran   datum: 15. 10. 2015.