53. NATJECANJE UČENIKA I STUDENATA GLAZBE

53. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe
K O M O R N I   S A S T A V I
(studeni - prosinac 2015. godine)

Svečanim završnim koncertom u Muzičkoj akademiji  Zagreb 5. prosinca 2015. godine završeno je ovogodišnje 53. natjecanje učenika i studenta glazbe – komorni sastavi. Na natjecanju, koje je kroz svoju 50-godišnju povijest iznjedrilo brojne mlade umjetnike priznate na domaćoj i svjetskoj glazbenoj sceni, i ove su godine vrlo uspješno nastupili učenici i studenti glazbenih škola i akademija iz cijele Hrvatske.

Mladi glazbenici natjecali su se u disciplinama: glasovirska dua, glasovir za 6 i više ruku, dua, tria, kvarteti, kvinteti i sastavi 6 do 9 članova, u tri kategorije, osnovne škole, srednje škole i akademije. Njihovo muziciranje, tehničke vještine  i umjetnički dojam ocjenjivali su ugledni glazbeni pedagozi i sveučilišni profesori.

U disciplini komorni sastav – kvartet nastupala je naša učenica petog razreda  Monika Beus i zajedno sa svojim kolegama osvojila drugo mjesto. Ovim putem joj čestitamo na izvrsnom rezultatu.smiley

U prilogu se nalazi poredak kandidata u II. i III. kategoriji

Priloženi dokumenti:
POREDAK_OSTALI_SASTAVI_II._i_III._KATEGORIJA.pdf (311.21 KB)

objavio: Tanja Kuran   datum: 15. 12. 2015.