FORMIRANJE ETNOLOŠKE ZBIRKE

021/625-393, 625-415; 098/316-991
os-podgora-001@skole.htnet.hr
www.os-mpavlinovica-podgora.skole.hr
Podgora, 20. travnja 2010.g.

- učenicima i roditeljima učenika

Poštovani,
                                pozivamo Vas ovim putem da se odazovete akciji prikupljanja predmeta za potrebe formiranja školske etnološke zbirke. Želja nam je formirati mali etnološki muzej koji bi zorno prikazivao kako je izgledao svakodnevni život stanovnika našeg područja. U tu svrhu Vas molimo da ukoliko imate predmete koji su se koristili u kućanstvu prije početka upotrebe električne energije (npr. pegla na žar, uljanice, razni predmeti koji su se koristili u kućanstvu, poljoprivredi i ribarstvu, a danas više ne zbog napretka tehnologije), da nam ih dostavite. Svaki predmet će biti katalogiziran, s imenom i prezimenom vlasnika, te ćemo na zahtjev vlasnika iste vratiti.
                                Stoga Vas molimo da ukoliko imate takve predmete kod kuće, a ne znate što biste s njima, slobodno nam ih dostavite. Nadamo se da ćete podržati ovu našu inicijativu.

Srdačni pozdravi!

Ravnatelj:
Jakov Batinović, prof.

objavio: Jakov Batinović   datum: 20. 4. 2010.