DAN ŠKOLE

OŠ don Mihovila Pavlinovića proslavila je svoj dan u četvrtak 19. svibnja.

DAN ŠKOLE

Dan škole smo proslavili vrlo svečano s mnoštvom različitih aktivnosti. Obilježavanje je započelo u utorak 18. svibnja  polaganjem vijenca na grob podgorskoga  sina, svećenika i borca za hrvatski jezik i narod don Mihovila Pavlinovića čije ime s ponosom nosimo.
U srijedu 19. svibnja otvorili smo u 9 h izložbu etnografskih predmeta i učeničkih radova u hotelu "Podgorka". Izložba je otvorena svaki dan od 18-20 h do 28. svibnja 2010.
Tijekom jutra u školi su održana različita sportska natjecanja.
 U odbojci između učenika i učenica slavili su učenici. U stolnom tenisu su se okušali vjeroučitelj don Mile, učitelj Klement Šimić te učenici Jan Lasić i Ivon Sumić. U finalu je slavio don Milivoj Ćalo pobjedom protiv učitelja Klementa Šimića.
Niži razredi su se natjecali u igri graničara.
 Natjecanje u pikadu je bilo posebno zanimljivo. U finalu su igrali sljedeći učenici: Laura Kunac, 8. r., Katarina Grbić, 5. r., Andrijana Prug, 7. r., Marina Vodanović, 6. r., Dragutin Vela, 7.r., Adrijan Mišić, 6.r.,  Jan Lasić, 8.r., Roko Urlić, 8.r.
Najbolji su bili Marina Vodanović i Jan Lasić.
 Posebnu zahvalu iskazujemo Pikado klubu Podgora i gospodinu Stipi Veli koji su obogatili naš program.

Sportski program je završio odbojkaškim susretom učenika i učitelja. Učenici su i ove godine bili bolji od svojih učitelja.

U 17 h ispred kina smo prodavali proizvode naše UZ Kanata i to u humanitarne svrhe. U 18 sati započela je priredba, te smo našu radost podijelili s roditeljima i mnogobrojnim gostima uz pjesmu, ples, igrokaze i recitacije.
Na priredbi je ravnatelj Jakov Batinović uručio zahvalnice uspješnim učenicima, roditeljima i svima koji nam svesrdno pomažu u radu.
Zahvalnice su dobili učenici koji su nas predstavljali na županijskim natjecanjima: Gloria Lulić, Ana Ramljak, Matea Crnogorac, Ivana Bilas, Ivona Puljević, Laura Kunac, Leon Morović i Lucija Jujnović.
Roditelji Snježana Klaričić, Marina Antičić i Zorko Vela su dobili zahvalu za pomoć u radu UZ Kanata.

Zahvalili smo se i Općini Podgora, Turističkoj zajednici i Hotelima Podgora, posebice hotelu Podgorka za njihovu stalnu i velikodušnu pomoć te prepoznavanje potreba modernog školstva.

objavio: Administrator   datum: 20. 5. 2010.