TERENSKA NASTAVA - SPLIT

Učenici viših razreda posjetili su Gradsko kazalište mladih, Split

Dana 10. studenoga 2017. učenici od 5. do 8. razreda zajedno s razrednicima i nastavnicima u organizaciji knjižničarke Tanje Kuran Kržanić povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica (15.10. -15.11.) i Svjetskog dana znanosti (10.11.) posjetili su Gradsko kazalište mladih, Split.  Učenici su s oduševljenjem gledali predstavu ''Od atoma do stanica''.

Ova predstava je savršen primjer kako na intrigantan, kolokvijalan i zabavan način približiti djeci i mladima znanstveni jezik i činjenice iz fizike, kemije, biologije, prirode i društva. Predstava je osmišljena kao kolaž adekvatnog gradiva koji se uči u školama od petog razreda osnovne do prvog razreda srednje škole. Dva vremenska putnika, dr. Sanja Tanica i dr. Augustin Tom, su kroz šaljive anegdote i jednostavne eksperimente popraćene glazbom i video animacijama prikazali priču o znanosti. Učenici su se tako upoznali s Demokritom, Ruđerom Josipom Boškovićem, Nikolom Teslom, Thomasom Edisonom  i drugim znanstvenicima koji su doprinijeli razvoju znanosti.

Za izvrsnu izvedbu predstave zaslužni su glumci Nada Kovačević i Siniša Novković.

*Dio teksta preuzet je s Internet stranice GKM, Split.

objavio: Tanja Kuran Kržanić   datum: 14. 11. 2017.