TERENSKA NASTAVA - ORIJENTACIJSKO TRČANJE

U ZDRAVOM TIJELU - ZDRAV DUH!

U petak 22. ožujka u našoj je školi organizirano orijentacijsko trčanje za sve učenike predmetne nastave.

U petak je održana aktivnost iz Školskoga kurikula: terenska nastava (korelacija TZK - GEO) - orijentacijsko trčanje. Nastavu su organizirali nastavnici TZK i GEO Miroslav Urlić i Josip Vranjković, uz podršku razrednica ostalih razreda Anite Lasić i Vanje Selak.

Učenici su dobili upute od svojih nastavnika i mapu trčanja. Prema mapi su trebali doći do cilja - crkve u Staroj Podgori. Svaki učenik je imao mapu na kojoj su bile ucrtane kontrolne točke na kojima se nalazio pečat. Trebalo je sakupiti 7 različitih pečata i doći do cilja (crkve).

Mapa s uputama

Ovo orijentacijsko trčanje je namijenjeno za snalaženje u prostoru i druženje. Uključuje koordinaciju psihičkih i fizičkih vještina. Jedan od najvećih izazova ovog sporta je sprega uma i tijela. Tjelesna sprema prioritet je današnjeg društva, a orijentacijskim trčanjem možete biti privučeni zbog samog trčanja i zdravlja.

Rezultati trčanja

Učenice:

1. mjesto - Ramona Kržanić i Ana Šipka

2. mjesto - Monika Lulić i Sara Tomaš

3. mjesto - Sara Vuinac

Učenici:

1. mjesto - Antonio Alač

2. mjesto - David Šunjić

3. mjesto - Bepo Puljević

Nagrađeni učenici su za svoj postignuti rezultat dobili diplome i odlične ocjene iz predmeta TZK i GEO.

Čestitamo svim učenicima!

Vijest pripremili učenici sedmoga razreda (skupni rad) na satu Hrvatskog jezika.

objavio: Vanja Selak   datum: 26. 3. 2019.