XXII. DRŽAVNA SMOTRA UČENIČKOG ZADRUGARSTVA

U Podgori je od 4. do 6. listopada 2010. godine održana XXII. DRŽAVNA SMOTRA UČENIČKOG ZADRUGARSTVA.

U razdoblju od 4. do 6. listopada 2010.g. OŠ don Mihovila Pavlinovića u Podgori je bila domaćin Državne smotre učeničkog zadrugarstva i to 22. po redu. Na smotri je svoje proizvode izložilo 68 učeničkih zadruga uz gotovo 400 sudionika. Prema slobodnoj procjeni, smotru je u svega jedan dan, koliko se održavala sama izložba, vidjelo preko dvije tisuće posjetitelja. Obzirom na obimnost smotre i složenost same organizacije, vrlo sam ponosan na ukupni dojam i sliku kakvu su sudionici ponijeli iz Podgore, sudeći prema njihovim izjavama i zahvalama.
  Samo domaćinstvo ne bi bilo moguće organizirati da nije bilo značajne potpore od strane Općine Podgora i Turističke zajednice Podgora, te tvrtki Hoteli Podgora i Podgora čistoće. Smotru su kao vrijednu pomoći prepoznali i Hoteli Živogošće, Hoteli Tučepi, Hoteli Makarska, Makarski komunalac, HVIMAK, te neizostavni Apfel. Velika zahvala za učinjeno ide tvrtkama Merlin company i Uljarskoj zadruzi Igrane. Svoj značajan prilog su dali kapetani g. Sveto Vela i g. Mario Vela, neumorni roditelji naših učenika g. Edo Vela i njegova supruga gđa. Marinela Vela, g. Zorko Vela, gđa Ulla Buche, gđa. Marina Antičić, gđa. Snježana Klaričić, g. Zoran Kokić, g. Đani Vela, g. Bogomir Pivac, zatim „dobri duh“ svake školske i podgorske manifestacije g. Damir Radić, te DVD Podgora. Zahvaljujem i svim djelatnicima škole i svima ostalima koji su na bilo koji način pridonijeli održavanju ove smotre.
Svi oni koji su stigli pogledati ovu smotru znaju da je to bio jedan vrhunski događaj kakav nemaju prigodu često vidjeti. Sretan sam što su se oko organizacije ove smotre okupile vrlo pozitivne snage i razmišljanja koja pokazuju da Podgora može pružiti puno više u svim područjima. Potrebno je samo iskreno zajedništvo i puno rada. Stoga se svima skupa još jednom upravo na tome zahvaljujem.

Ravnatelj OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora
 Jakov Batinović, prof.

Prilog HTV-a možete pogledati na linku:

Još fotografija vidi na linku:

objavio: Administrator   datum: 11. 10. 2010.