preskoči na sadržaj
Vijesti

ERASMUS+ - TEACHING CULTURAL HERITAGE WITH DIGITAL TECHNOLOGIES

        U našoj školi započeo je prvi projektni sastanak         (2.- 4. listopada 2019.) u sklopu projekta Teaching Cultural Heritage with Digital Technologies

Ugostili smo 24 učenika i 8 nastavnika iz partnerskih škola iz Španjolske, Portugala, Švedske i Poljske. Kako je protekao prvi dan pogledajte u nastavku.


  • Upoznavanje sudionika i naše škole

Svjedoci smo da moderna Europa  mijenja svoj identitet. Nova i jedinstvena europska kultura nastaje iz mješavine različitih kultura kako nove zemlje ulaze u Europsku uniju. Kulturna baština prepoznata je kao dragocjena vrijednost za buduće generacije i kao četvrti stup održivog razvoja. Kulturna baština za društvo ima univerzalnu vrijednost. Važno je biti svjestan toga, sačuvati ga, zaštititi i prenijeti na buduće generacije.

Za ovaj projekt okupili smo tim partnerskih škola iz različitih geografskih dijelova Europe: Švedske, Hrvatske, Portugala, Španjolske i Poljske. Činjenica da partneri dolaze iz različitih kulturnih, političkih i povijesnih podrijetla omogućit će nam da upoznamo različite kulture, prepoznamo razlike, uočimo vlastitu kulturu i razvijemo empatiju i toleranciju za one raznolike. Konačno, očekujemo da razvijemo osjećaj pripadnosti širem, zajedničkom europskom kulturnom identitetu.

Uočili smo potrebu korištenja suvremene tehnologije kao medija za poučavanje kulturne baštine. Kroz ovaj interdisciplinarni projekt uvest ćemo kulturnu baštinu u učionicu koristeći ICT i izradom digitaliziranih obrazovnih materijala. Učitelji i učenici iz partnerskih škola digitalno će predstaviti svoje kulturno nasljeđe, materijalno i nematerijalno, podići svijest u vlastitom kontekstu, stvoriti digitalne edukativne materijale, razmjenjivati ​​ih i raspravljati o različitim metodama, alatima i aplikacijama temeljenim na IKT-u koji se koriste u procesu poučavanja / učenja.

Svaki partner će u projektne aktivnosti uključiti lokalne dionike: roditelje, lokalni turistički ured, muzej, arhive, knjižnicu, galeriju, folklornu skupinu, udruge koje se bave kulturom ili slično. Učitelji koji će sudjelovati poboljšati će digitalne vještine testiranjem, implementacijom i dijeljenjem obrazovnih sadržaja temeljenih na digitalnoj tehnologiji. Unaprijedit će jezičnu kompetenciju pisanjem nastavnog materijala na engleskom jeziku. Osim toga, koristeći kulturnu baštinu kao temu, oni će poboljšati svoju kulturnu kompetenciju i razumijevanje kulturne baštine. Oni će s kolegama razgovarati o nastavnim praksama i uključiti nove obrazovne trendove u svoje predavanje. Učitelji će ojačati svoje poprečne vještine i vještine 21. stoljeća.

This project will be beneficial for our students. By participating actively in the project activities, they will improve their digital, linguistic and cultural competences. They will improve their team work, communication and collaborative skills. They will become aware of the importance of own cultural identity and develop the sense of belonging to European cultural identity. Moreover, they will be able to take responsibility for their own learning process. This project will ensure students acquire knowledge, skills and competences necessary to prepare them for the ever-changing employment market and to be successful in the modern workforce.

Ovaj će projekt biti višestruko koristan za naše učenike. Sudjelovanjem u projektnim aktivnostima, unaprijedit će svoje digitalne, jezične i kulturne kompetencije. Unaprijedit će svoj timski rad, komunikacijske i suradničke vještine. Oni će postati svjesni važnosti vlastitog kulturnog identiteta i razvit će osjećaj pripadnosti europskom kulturnom identitetu. Štoviše, moći će preuzeti odgovornost za vlastiti proces učenja. Ovaj će projekt osigurati studentima znanje, vještine i kompetencije potrebne kako bi ih pripremili za stalno mijenjanje tržišta rada i bili uspješni u modernoj radnoj snazi.

https://twinspace.etwinning.net/90489/home

 

AUTOR: ANITA LASIĆ, prof.

 

  • Radni sastanak- diskusije i refleksija

 

  • Radionica izrade predmeta od gline

 

  • Radionica u školskoj kuhinji - izrada tradicionalnih fritula

 

  • Team building aktivnosti

 



Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
objavio: Marijana Dragobratović Marija Bošković   datum: 3. 10. 2019.




preskoči na navigaciju