SVETI NIKOLA

Sveti Nikola dar nam dijeli i djecu veseli...

Milijuni djece diljem svijeta s nestrpljenjem su dočekali današnje jutro iščekujući što će im omiljeni svetac ostaviti u čarapi ili ulaštenoj čizmici koje su večer prije ostavili na prozoru. Osim po dobročinstvima, sveti Nikola bio je poznat i po čudesima.

Na današnji dan, 6. prosinca, slavimo Svetog Nikolu, biskupa koji je među ostalim, bio  zaštitnik zaručnika, djece, putnika i pomoraca. Najviše mu se raduju upravo djeca, jer u noći na 6. prosinca, donosi darove i ostavlja ih u čizmicama koje smo očistili i ostavili na prozoru. Djeca koja su cijelu godinu bila dobra, dobit će samo darove, dok će kod onih koji možda nisu slušali mamu i tatu, zastati i Krampus, koji prati Svetog Nikolu i djeci ostavlja šibe.

( Izložba likovnih radova učenika PŠ IGRANE)

( Izložba likovnih radova učenika trećih razreda MŠ PODGORA)

( Izložba likovnih radova učenika PŠ DRAŠNICE)

objavio: Marija Bošković   datum: 6. 12. 2019.