ŠKOLSKI MASKENBAL

Drage maškare,

upravo

započinje ludi školski bal,

jer maškarama je danas maskenbal.

Na sam pokladni utorak u našoj je školi već tradicionalno organiziran Školski maskenbal za sve učenike, roditelje i mještane.

POVORKA:

1. Maškaranu povorku započela je razredna nastava. Oni su se predstavili kao BOLNIČARI. Nadamo se da  će nam svi oni ostati u Hrvatskoj kako bi nas liječili od raznih bolesti, a osobito kako bi nas zaštitili od KORONAVIRUSA.

2. Petaši su se predstavili u srazu HARRY POTTER vs NINDŽE. Odmjeravali su što je jače magija ili snaga borbe.

3. Učenici šestoga razreda predstavili su se ŠTRAJKOM PROSVJETARA. Štrajku je nazočio i sam državni vrh koji je ugostio i predsjednika USA.

4. Sedmaši su bili ovaj put  PANKERI. Pankeri koji ruše sve glazbene i društvene granice. Predstavili su se pankerski plesom - POGO (kombinacija skakutanja i teturanja u različitim smjerovima).

5. Na samom začelju kolone stigli su TURISTI I IZNAJMLJIVAČI. Tako su nam osmaši najavili LJETO 2020.

KRNJO KORONAVIRUS

Iz daleke Kine KORONAVIRUS dolazi,

bojimo se da učenike naše ne zarazi,

jer cjepivo ne postoji.

Brzo se širi dodirivanjem,

kašljanjem i kihanjem.

Prevencija ipak postoji:

ruke stalno prati,

kontakte s domaćim i divljim životinjama izbjegavati,

masku nositi,

liječnika kontaktirati,

u maramice kihati.

Pozivamo naše BOLNIČARE

da KORONAVIRUSOM uprave.

Podijelite nam rukavice,

maskice i

papirnate maramice.

Ne treba nam nikakva karantena,

nego samo dobra osobna higijena,

čišćenje i dezinfekcija.

Koronavirusu, sada znaj - stigao je i tebi KRAJ!

OPORUKA KRNJE KORONAVIRUSA

UČENICIMA ostavljam učenje s razumijevanjem uz sva moguća ljudska i tehnološka pomaganja, slobodno vrijeme za sport i rekreaciju, pokoju pedagošku radionicu iz područja Ponašanja i međusobnih odnosa u razredu i izvan razreda. Družite se, veselite i smijte se! Međusobno se pomažite, budite uvijek pristojni i slušajte starije!

UČITELJIMA pod parolom naše ministrice: Trenutak za promjene ne postoji sam po sebi - mi ga stvaramo zajedno! ostavljam DRUGI DIO EDUKACIJA iz Škole za život. Edukacije se odvijaju u posebno pripremljenim virtualnim okružjima za učenje, suradnju i komunikaciju koja se koriste za pružanje podrške tijekom pripreme i provedbe Cjelovite kurikularne reforme. Snađite se, međusobno surađujte, uz EU projekte putujte i nove vještine i znanja usvajajte. Skupljajte značke i certifikate kako bi vas više cijenili i podržavali. Zatražite još koje testiranje jer toga nikad dosta. Uvijek budite uzor svojim učenicima u svakom pogledu!

STRUČNIM SURADNICIMA i ove godine ostavljam jako puno strpljenja za rad s učenicima i kolegama te pohađanje također drugi dio edukacija iz Škole za život te niz edukativnih radionica za OVO i ONO.

KUHARICI ostavljam kompletan meni za ŠG 2019./ 2020. te tablet iz projekta Škole za život kako bi efikasnije i brže vodila evidenciju o tome tko kad i što prima za marendu.

SPREMAČICAMA ostavljam litre i litre Domestosa, jednokratne rukavice, puno higijenskih maskica, nove metle i adekvatan prostor za zajedničko druženje i kontrolu.

KUĆNOM MAJSTORU ostavljam održavanja svega i svačega te rad u vrtu.

TAJNIŠTVU ostavljam novu blagajnicu, još jednu tajnicu za pomoć u radu i evidenciji svega i svačega, te trajno otvoren račun u Narodnim novinama za školske potrepštine.

RAVNATELJU ostavljamo računovodstvo i tajništvo, kurikule, pravilnike, zakone i organizaciju rada u i oko škole, razna Povjerenstva, natječaje i testiranja te sve učitelje kako bi im organizirao i slobodno vrijeme.

Komisija za odabir najbolje pojedinačne maske i najbolje grupne maske:

• Marijana Dragobratović, predsjednica
  • Marija Bošković, zamjenica predsjednice
  • Tea Markotić, voditeljica Ureda predsjednice
  • Ivana Radoš, zamjenica Voditeljice Ureda predsjednice za protokol, odnose s javnošću i masonskim ložama, te pomoćnica zamjenice drugog tajnika potpredsjednice organizacije Stožera za prihvat koronavirusa te svadbene i pogrebne svečanosti pri Zavodu za istraživanje ruda i gubljenje vremena
  • Miljenko Bušelić, šef osiguranja predsjednice

Komisija ima zadatak donijeti što kontradiktornije odluke kako bi u najvećoj mogućoj mjeri doprinijeli neredu, problematičnim situacijama i sveopćem kaosu – na samim maškarama i danima poslije.

Komisija ocjenjuje:

• originalnost ideje – maksimalno 5 bodova
  • uloženi trud u izradu maske – maksimalno 5 bodova
  • predstavljanje grupe (pjesma, ples, koreografija, stihovi, igrokaz…) – maksimalno 5 bodova
  • sudjelovanje u plesu i zabavi – maksimalno 5 bodova

Nagrade za pobjednike:

1. najbolja pojedinačna maska - 15 sati dodatne nastave iz predmeta po izboru

2. najbolja grupna maska – 10 sati dodatne nastave iz Matematike, Engleskog, Biologije i Kemije (ili Prirode) za cijeli razred Nagrade se mogu zamijeniti za jednak broj dobrovoljnih radnih sati na uređenju okoliša škole, ili u krajnjem slučaju, za PIZZE!

Predsjednica Kolinda (Sara Tomaš) iz grupe ŠTRAJK PROSVJETARA odnijela je pobjedu za najbolju pojedinačnu masku.

BOLNIČARI (razredna nastava) su osvojili prvu nagradu za najbolju grupnu masku.

Adam Mrkušić iz grupe PANKERI je osvojio nagradu za najbolji stajling ovogodišnjih školskim maškara.

Turistkinja (Anita Lasić) iz grupe TURISTI I IZNAJMLJIVAČI je proglašena najorginalnijom maskom iz reda učitelja.

Školski maskenbal je pripremila i organizirala Vanja Selak, prof.

objavio: Vanja Selak Marija Bošković   datum: 26. 2. 2020.