DAN ŠKOLE

Povodom Dana škole ravnatelj se obratio svim učenicima, roditeljima i djelatnicima škole.

Drage učenice i učenici, poštovani roditelji, poštovane kolegice i kolege učiteljice i učitelji, dragi mještani općine Podgora, po prvi (i, nadamo se, posljednji) put obilježavamo Dan škole isključivo u virtualnom okružju.

Razlog za to je svima poznat – poštivanje propisanih mjera od strane HZJZ, a vezano uz sprječavanje širenja bolesti COVID 19.

Unatoč činjenici da će ova školska godina biti zapamćena po iznimno teškim okolnostima u kojima se održavala nastava (štrajk prosvjetnih djelatnika krajem 2019. i epidemija COVID 19 u proljeće 2020.), djelatnici naše Škole su učinili sve u svojoj moći da posljedice po znanje i uspjeh učenika budu svedene na najmanju moguću mjeru.

Dokaz da smo u tome uspjeli su zahvalnice za uspjeh učenika na natjecanjima ove školske godine. Nakon dužeg razdoblja imali smo učenika koji se plasirao na Državno natjecanje iz Tehničke kulture. To je naš učenik Marino Glučina koji je pod mentorstvom učiteljice Nade Zorkić ostvario ovaj izniman uspjeh na ponos našoj Školi. Nažalost, zbog propisanih mjera zaštite, Državno natjecanje je otkazano i zbog toga nam je iznimno žao jer smo uvjereni da bi naš Marino ostvario sjajan rezultat.

Također, možete vidjeti i koliko je naših učenika ostvarilo plasmane na županijska natjecanja iz različitih predmeta, što pokazuje da naša Škola ima iznimnu djecu, a i učitelje koji s njima rade predano i nadasve kvalitetno.

Koristim prigodu zahvaliti svim roditeljima koji su pokazali odgovornost i razumijevanje za nastalu situaciju te su usko surađivali s učiteljima u provođenju nastave na daljinu. Bila je ovo prigoda da se kod učenika razvije dodatna samostalnost u radu od koje će učenici zasigurno imati višestruke koristi u budućem obrazovanju. Bila je ovo prigoda da pokažemo povjerenje u razinu roditeljske odgovornosti kojom su omogućili svojoj djeci da pokažu isključivo svoje znanje i napredak.

Mi smo kao škola to i uradili.

Iskazali smo puno povjerenje u roditelje kao partnere u odgoju i obrazovanju njihove djece.

Vjerujemo da smo djeci svi skupa bili dobar primjer kako razvijati vlastitu odgovornost prema ispunjavanju obveza, kao i odgovornost u poštivanju pravila kojima se regulira nastava, provjera znanja, način komunikacije s drugim učenicima i učiteljima i puno drugih stvari na koje smo morali obratiti pozornost u nastavi na daljinu.

Stoga se, na kraju, ovim putem svima skupa želim zahvaliti na iskazanom trudu, odgovornosti i hrabrosti u nošenju s novonastalom situacijom. Potpuno sam uvjeren da smo iz nje izašli bolji i sposobniji nego što smo bili kad je ta situacija započela.

Na tome još jednom, u ime cijelog kolektiva OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora želim čestitati svima!

Ravnatelj:  Jakov Batinović, prof.

PRIZNANJA UČENICIMA I NASTAVNICIMA

objavio: Marija Bošković   datum: 28. 5. 2020.