OBAVIJEST RODITELJIMA I UČENICIMA!

Poštovani roditelji, dragi učenici, nadam se da se pripremate za početak nove školske godine!

Vjerujem da svi Vi, kao i mi u Školi, intenzivno razmišljate i prikupljate informacije bitne za početak i sigurno odvijanje nastave.

U ovom trenutku mogu reći da smo veliku većinu priprema obavili kako bismo mogli započeti nastavu 7. rujna 2020.

U Područnim školama je situacija najpovoljnija za organizirati nastavu jer su one izdvojene i samostalne, te nema mogućnosti miješanja s drugim učenicima ili osobama.

U Matičnoj školi u Podgori smo napravili raspored učionica prema kriterijima propisanima od strane HZJZ. U njima će se održavati nastava na način da se učenici različitih razrednih odjeljenja ne susreću i ne miješaju tijekom dana.

Napravili smo raspored sati koji uključuje različiti početak nastave za Razrednu nastavu (početak u 8 sati) i Predmetnu nastavu (početak u 8.15), kao i različito vrijeme malih i velikih odmora – Razredna nastava iza 2. sata, a Predmetna nastava iza 3. sata.

Napravili smo raspored i mjesto ulaska učenika u školu, zatim raspored kretanja po školi, kao i područja kretanja za pojedine razrede u okolišu škole.

Učenicima će se nastava održavati samo u jednom razredu, osim nastave Informatike.

Učenička marenda će se dostavljati učenicima u razred gdje će se marenda i konzumirati.

Učenike će udžbenici i radni materijali čekati na klupama u razredu u kojima će imati nastavu.

Iznimno je važno da svi skupa u potpunosti primjenjujemo propisane mjere. Vjerujem da smo svi skupa svjesni činjenice da od gore nabrojanih mjera (i ostalih o kojima nema potrebe sada govoriti) neće biti puno koristi ukoliko se roditelji i djeca ne budu pridržavali mjera van Škole (to znači u prijevozu, dolasku i odlasku iz škole, kao i u svoje slobodno vrijeme).

Također vjerujemo da će svi roditelji i djeca snažno voditi računa o činjenici da ponašanje van škole može snažno utjecati na rad cijelog učeničkog razreda, kao i u konačnici cijele škole. Ukoliko se netko zarazi van škole i takav dođe u školu, izložio je opasnosti sebe, svoj razred, učitelje, te u konačnici može utjecati na ponovno uvođenje nastave na daljinu.

Stoga molim i apeliram svima da se u narednom razdoblju snažno pridržavaju propisanih mjera. To se, pored svega ostalog poznatog, prvenstveno odnosi na sljedeće:

• Roditelji moraju svako jutro izmjeriti temperaturu svom djetetu i evidentirati ju u posebnu bilježnicu. Ukoliko dijete ima povišenu temperaturu, ne smiju ga poslati u školu. Osim što je to opasno za dijete, dok se ne utvrdi razlog povišenoj temperaturi, postoji opasnost za ostale učenike, učitelje i rad škole. Stoga, još jednom ponavljamo: temperatura se djetetu MORA izmjeriti svako jutro i evidentirati.
  • S učenicima svi skupa moramo pojačano raditi na odgovornom ponašanju u prijevozu. Znači, obvezno držanje propisane distance, nošenje maske, izbjegavanja diranja svega što se može izbjeći, obvezno pranje ruku pri dolasku u školu ili povratku kući te izbjegavanje bilo kakvih fizičkih kontakata primjernih tom uzrastu (guranje i sl.).
  • Vjerujemo da su roditelji svjesni odgovornosti koju imaju za ponašanje svog djeteta izvan škole. Nažalost, tijekom lockdowna mogli smo svjedočiti situaciji da su se djeca svakodnevno družila u parku. Koliko je to dobra i dopuštena situacija u ovom (a i onom) trenutku, procijenite sami. Osim toga, puno naših učenika ide na različite aktivnosti poslije škole u druga mjesta. Nadamo se da će roditelji i djeca o ovim situacijama voditi računa, kao i o posljedicama koje može prouzročiti neodgovorno ponašanje.

Pružili smo Vam sve potrebne informacije kojima raspolažemo u ovom trenutku. Sve nove informacije bitne za rad škole, a koje se tiču roditelja i učenika, bit će pravovremeno objavljene na mrežnim stranicama škole.

Jakov Batinović, mag. mus.

ravnatelj OŠ don Mihovila Pavlinovića, Podgora

objavio: Marija Bošković   datum: 28. 8. 2020.