RADIONICA IZ HRVATSKOGA JEZIKA

Na satu Hrvatskoga jezika održana je radionica uz obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige.

Mjesec hrvatske knjige je manifestacija  u Hrvatskoj koja se obilježava od 15. listopada do 15. studenoga svake godine. Obilježavanje u našoj školi provodimo kroz izložbe (školski i razredni panoi), predavanja (školska knjižničarka, učiteljica Hrvatskoga jezika) i radionice kojima je cilj približiti knjigu krajnjem korisniku.

RADIONICA IZ HRVATSKOGA JEZIKA

O početcima hrvatske pismenosti učenici šestoga razreda su imali priliku saznati na satima Hrvatskoga jezika. Saznali su o hrvatskome pismu glagoljici i izrađivali su slova prema zadanim smjernicama. Kroz radionicu su saznali sve o povijesti hrvatskoga jezika. Pisali su na glagolljici cjelovite rečenice i tekstove.

Svoje radove su izložili na školskome panou uz suradnju školske knjižničarke.

objavio: Vanja Selak   datum: 9. 10. 2020.