TERENSKA NASTAVA - PETI I ŠESTI RAZRED

Razrednici petoga i šestoga razreda organizirali terensku nastavu u Splitu.

U srijedu 15. prosinca učenici petoga i šestoga razreda, odmah nakon trećega sata održanoga u školi, otputovali su sa svojim razrednicima Esterom Paunović, prof. i Miroslavom Urlićem, prof;  nastavnikom iz povijesti i geografije Josipom Vranjkovićem, prof. i knjižničarkom Vanjom Selak, prof. u Split na terensku nastavu.

Prvo smo posjetili Gradsko kazalište Marka Marulića. Dvije knjižničarke su nas provele cijelom knjižnicom i naučile su nas kako se knjige uvode, izdaju, koriste. Učenici su oduševljeni multimedijskim odjelom. Kroz prezentacije su nas upoznale i s Biblijom - najtiskanijom i načitanijom knjigom svijeta.

Nakon knjižnice uputili smo se na splitsku rivu gdje nam je nastavnik iz povijest i geografije govorio o znamenitostima grada Splita.

Posjetili smo i Muzej velikana splitskoga sporta. Sama se zgrada sastoji od najveće teretane u Europi. Učenici su se prisjetili svih velikih splitskih sportaša.

Nakon toga smo otišli u Jokera gdje smo ručali i odgledali film Facebook. Povratak kući bio je oko 18 i 30 sati.

Učenici su se zadovoljno vratili svojim kućama, a nadamo se da su mnogo toga i naučili.

Fieldwork-fifth and sixth grade

On Wednesday 15th December pupils from fifth and sixth grade travelled with their teachers Estera Paunović, Miroslav Urlić, Josip Vranjković and Vanja Selak to Split on fieldwork.

Fist we visited City Library Marko Marulić. Two librarians showed us how to find and use books. Trough the presentations we were met with the Bible, one of the oldest books int he world.

After the library we went on the seafront where we were listening about history of Split.

We also visited the Sports Museum. The building is actually the biggest gym in Europe.

Pupils were reminded of all great athletes of Split.

After that we went in Joker were we had lunch and we watched the movie Facebook.We went home about 18:30 pm.

Pupils came back home happily and we hope that they learned a lot of things.

objavio: Administrator   datum: 16. 12. 2010.